Рятувальні роботи у Херсонській області продовжуються

33

Український контрнаступ все ще є предметом спекуляцій, але, за словами глави Кремля Путіна, він уже розпочався. Президент України Зеленський тримається у тіні. Новини з першого погляду.

Війна в Україні: рятувальні роботи на Херсонщині тривають

Під враженням повідомлень про можливий початок українського контрнаступу президент Володимир Зеленський розповів про «особливо важкі бої». У п’ятницю він провів нараду зі Ставкою, найвищим командуванням України, сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Йшлося про «наші оборонні дії, наші наступальні дії, наші успіхи на передовій», – сказав він. Потім Зеленський подякував усім солдатам, «які у ці дні перебувають у особливо важких боях».

Тим часом рятувальні роботи після руйнування греблі у Херсонській області продовжуються повним ходом. Крім того, катастрофа викликає підвищений занепокоєння за Запорізьку атомну електростанцію, де під тиском знаходиться ставок-охолоджувач.

Путін: український контрнаступ розпочався

Раніше цього дня президент Росії Володимир Путін заявив, що український контрнаступ почався кілька днів тому. Деякі міжнародні ЗМІ з посиланням на українських військових вже повідомили, що операція зі звільнення окупованих територій, ймовірно, триває вже кілька днів. Офіційно Київ нині тримається у тіні, але завжди наперед підкреслював, що не коментуватиме початок власного наступу.

«Ми можемо з упевненістю сказати, що цей наступ почався», – сказав Путін, повідомляє агентство «Інтерфакс». Він також заявив, що українці не досягли своєї мети на жодній ділянці фронту. Однак, це не вдалося перевірити. З початку війни російська сторона, зокрема, неодноразово привертала себе увагу хибними військовими заявами.

Росія вторглася до сусідньої країни 24 лютого 2022 року і наразі окупує близько 20 відсотків української території. За допомогою західної зброї Київ планує відвоювати окуповані частини країни.

Читайте також:  У Росії школярі шиють одяг для військових

Запорізька атомна електростанція: ставок-охолоджувач перебуває під тиском за даними МАГАТЕ

Великий ставок-охолоджувач української атомної електростанції у Запоріжжі опинився у центрі уваги Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) після руйнування греблі на річці Дніпро. Тиск на греблі навколо ставка зростає з внутрішньої сторони, тоді як рівень запруженої річки різко впав із зовнішнього боку, повідомило МАГАТЕ у Відні. Ядерне агентство, спостерігачі якого перебувають на окупованій Росією атомній електростанції, уважно стежить за ситуацією, повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

У короткостроковій перспективі найбільша в Європі атомна електростанція не в небезпеці, але руйнування греблі Каховки та посилення військових дій викличе «нові значні труднощі», сказав Гроссі. Раніше, у п’ятницю, екологічна організація Грінпіс також попередила про прорив у водоймищі-охолоджувачі.

На південний захід від Запорізької атомної електростанції у Херсонській області минулого вівторка було зруйновано важливу греблю Каховки. Україна звинувачує російських окупантів у тому, що вони підірвали її. Москва це відкидає. Внаслідок катастрофи загинули щонайменше 13 людей, але кількість жертв може зрости ще більше.

Ще один мільярдний пакет від США для України

Уряд США надає Україні ще мільярди доларів у вигляді військової допомоги для протидії агресивній війні Росії. Міністерство оборони США оголосило у Вашингтоні про новий пакет військового обладнання на суму 2,1 мільярда доларів США (1,95 мільярда євро). За даними Пентагону, до нього входять боєприпаси для різних систем озброєння, які США вже поставили до України.

Путін: ядерну зброю буде розміщено в Білорусі з липня

Путін оголосив про намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі з липня. За даними державного інформаційного агентства Тасс, 7 та 8 липня буде завершено підготовчі роботи на відповідних об’єктах, сказав Путін у п’ятницю після зустрічі з білоруським правителем Олександром Лукашенком. Потім, за його словами, розпочнеться передислокація. Все йде за графіком. Це означає, що переїзд розпочнеться безпосередньо перед самітом НАТО у Литві, сусідній із Білоруссю країні. Саміт у столиці Литви Вільнюсі пройде 11 та 12 липня.

Читайте також:  Розміщення ядерної зброї в Білорусі, незважаючи на критику Заходу

Путін уже оголосив 25 березня, що він передасть російську ядерну зброю союзній колишній радянській республіці Білорусі. Він також виправдав оголошене розміщення зброї тим, що США вже багато років зберігають ядерну зброю в Європі, зокрема, в Німеччині. Захід піддав ці плани різкій критиці.

Що буде важливим у суботу

У Херсонській області продовжуються рятувальні роботи та операції з надання допомоги у зв’язку з повінню. Також з нетерпінням очікується можлива нова інформація про український контрнаступ.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я