Розкол у СДПН у Берліні

23

Чорно-червоні перебувають в уряді вже чотири тижні. Берлінські молоді соціалісти продовжують критично ставитись до коаліції з ХДС.

 

Розкол у СДПН у Берліні

За словами представників Спілки молодих соціалістів та соціалісток (Jusos), глибокий розкол у СДПН щодо чорно-червоної урядової коаліції лише поглиблюється. “Скептицизм, який я відчувала перед вступом до альянсу, не розчинився в повітрі”, – сказала лідер Juso Синьому Ташан-Функе газеті Deutsche Presse-Agentur. Новий чорно-червоний сенат править у Берліні вже чотири тижні.

«Початок спільної роботи не вселяє особливої ​​довіри. Правляча коаліція не показала себе з кращого боку», – сказала Ташан-Функе, маючи на увазі вибори лідера ХДС Кая Вегнера на посаду бургомістра, який отримав потрібну більшість лише з третьої спроби.

«І в тому, що сталося після цього, особливо з боку Кая Вегнера, з його міркуваннями про гендерно рівну мову, я не можу дізнатися про своє різноманітне місто», – критикує голова Juso.

Ташан-Функе заявила, що від початку роботи чорно-червоного уряду у відділенні СДПН нічого не змінилося. На голосуванні членів СДПН наприкінці квітня за коаліцію з ХДС проголосувала лише проста більшість у 54,3%. Декілька районних асоціацій виступили проти неї, а Jusos у свою чергу організувала кампанію проти коаліції.

Що хоче молодіжне крило?

На державній партійній конференції СДПН у п’ятницю голова Jusos очікує чіткої критики на адресу виконавчої влади держави. «Чого я не розумію, так це такого відношення: ви просто добре робитимемо державну роботу і переконуватимемо цим людей голосувати за нас», – сказала вона, звертаючись до лідерів партії землі Франциску Гіффі та Раєду Салеху. «Люди сказали: ми не хочемо, щоб ви займалися цією державною роботою. Ми вважаємо це неправильним щодо ХДС».

Читайте також:  Фрідріх Мерц не налаштований на ворожнечу з Хендріком Вюстом

Він сказав, що необхідно критично оцінити поразку на виборах і зробити це із зовнішньою підтримкою. “Ми повинні знайти формати для наведення мостів з лівими та зеленими”, – сказала Ташан-Функе. «І ми хочемо, щоб для берлінської СДПН було організовано відкритий процес роботи, коли люди сядуть і подумають про більш довгу перспективу».

Jusos висунули ці вимоги у зверненні до партійної конференції, голосування щодо якого відбудеться у п’ятницю. Вони критикують склад виконавчої земельної ради. На їхню думку, у майбутньому він не повинен значною мірою співпадати з тими, хто працює в уряді, – сказала голова Jusos.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я