Колишній лідер “зелених” вважає, що відносини із СДПН зіпсовані

28

“Зелені” ще не зовсім змирилися з рішеннями коаліційного комітету. Один із них тепер навіть бачить довгострокові наслідки для відносин із СДПН.

 

Колишній лідер «зелених» вважає, що відносини із СДПН зіпсовані

Світлофорна коаліція все ще не заспокоїлася через два тижні після ухвалення спірних резолюцій щодо клімату. Колишній лідер парламентської групи «зелених» Антон Хофрайтер вважає, що відносини із СДПН із канцлером Олафом Шольцем остаточно зіпсовані.

«СДПН Шольца більше не є природним союзником «зелених», – сказав голова комітету Європи в Бундестазі газеті Welt am Sonntag. Віце-канцлер Роберт Хабек (Зелені), навпаки, закликав повернутись до фактичної роботи після гніву останніх кількох днів.

Два тижні тому під час триденного марафону лідери коаліції домовилися про пом’якшення суворих правил виконання завдань із захисту клімату. Крім того, на додаток до мільярдів євро інвестицій у залізничні лінії було узгоджено розширення 144 автомагістралей. Зелені» були незадоволені результатами, тоді як СДПН та ВДП залишилися задоволені.

«Близькість до ВДП не можна заперечувати»

Депутат парламенту від СДПН Джо Вайнгартен зараз бачить дедалі більшу близькість своєї партії до ВДП. «У СДПН інтереси робітників та промисловості дедалі більше виходять на перший план. Наша економіка працює в усьому світі, вона є основою нашого процвітання, яку не можна обтяжувати на власний розсуд. При цьому не можна заперечувати близькість до ВДП за змістом», – сказав він в інтерв’ю газеті «Welt am Sonntag». З іншого боку, він розкритикував наполегливу вимогу «зелених» перейти на кліматично безпечні системи опалення: «Люди мають рахувати. Ми повинні брати це до уваги, «зелені» також повинні навчитися вести політику відповідно до результатів своїх виборів».

«Тон іноді був надто різким»

В інтерв’ю медіагрупі Funke Хабек визнав, що останніми тижнями коаліція «представляла не дуже гарну картину». «Тон іноді був надто різким. Але у цьому питанні необхідно, щоб ми боролися один з одним, щоб знайти правильне рішення», – сказав він. «Ми не хочемо влаштуватись зручніше і сидіти склавши руки, як велика коаліція».

Читайте також:  Дата слухань з питання про можливу шкоду вакцинації скасовано

За словами міністра економіки, «людське порозуміння» у коаліції дуже хороше. “Незважаючи на безліч проблем і великий обсяг роботи, ми також багато сміємося”. Однак Хабек наголосив: «Головне, щоб ми зосередилися на реальному завданні діяти на користь Німеччини, а не на користь наших власних передплатників у Твіттері».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я