Ми всі хочемо дивуватись і нас тягне в незвичайні місця. Щоб побачити щось відмінне від звичних оку картинок, випробувати захоплення і бажано поставити приємне запитання: «Як таке взагалі може бути?». А з появою соціальних мереж карколомними локаціями ще й хочеться поділитися, розділивши емоції з друзями та небайдужими передплатниками.
Ось тільки біда в тому, що «таємних» та «незвіданих» місць стає дедалі менше, все досліджено та сфотографовано тисячі разів. Куди ж податися за нестандартними фотооб’єктами?
Розбираємо 5 рожевих озер України у пошуках пейзажів на мільйон лайків.
- Рожеве озеро Генічне у Приозерному
- Рожеве озеро у селі Іванівка
- Рожеве Лемурійське озеро поблизу села Григорівка
- Куяльницький лиман
- Соляні промисли на Кінбурнській косі
Рожеве озеро Генічне у Приозерному
Генічне озеро на півночі Арабатської стрілки можна сміливо назвати фотографованим з рожевих озер. Вся справа в стовпчиках і невеликих розділових дамбах, що стирчать з води, які надають цьому місцю особливу атмосферу і фотогенічність.
Розташування: Херсонська обл., Генічеський р-н, поблизу с. Приозерне;
Координати: 46.065079, 34.781429

Часто ілюстрації Генічеського озера використовуються для реклами екскурсійних турів до інших місць. Десь навмисне, але найчастіше за незнанням і принципом «що в Гуглі знайшли».
Раніше тут розташовувався солодобувний завод, а зараз збиранням солі займаються лише місцеві жителі. Які із задоволенням продадуть вам будь-який об’єм і в потрібному кольорі. Звідки такі барви? Все завдяки водорості Дуналієлла Саліна. Під впливом тепла та сонця вона розмножується та виділяє рожевий пігмент. Здається, що ось-ось прилетять фламінго.
Піти на милування красою озер можна цілий рік, але краще зробити це влітку. У спеку вода випаровується, озера стають мілководними, а кристали солі відливають усіма відтінками рожевого. У дощове літо вражень буде набагато менше. Стовпчики ховаються під водою, солі на березі практично немає і пейзажі виглядають цілком буденно. У такі періоди врятує лише візит під час заходу сонця – можна знайти ракурси, коли колір води в кадрі буде дуже незвичайним.
Рожеве озеро у селі Іванівка
Ще одне місце на Херсонщині, куди вирушають за вражаючими краєвидами з яскравою рожевою водою та білими кристалами, це озеро Сиваш з боку села Іванівка. Зауважимо, що Сиваш – це не зовсім озеро, а система із 11 солоних заток, завдовжки 200 кілометрів. Солоність цих заток варіюється від 22% у північній частині – до 87% на півдні. Тому не всі вони мають однаковий колір та береги, вкриті сіллю.
Розташування: Херсонська обл., Генічеський р-н, поблизу с. Іванівка;
Координати: 46.22179, 33.89291 (Іванівська коса, мис Березіна)

Місця поблизу Іванівки завдяки збігу обставин мають потрібний фотомисливцям рожевий відтінок води. Дізнатися їх на фото нескладно і по неживих білих берегах, що нагадують картини з Марса. Багато хто починає свій візит сюди з Іванівської коси, що мальовничо врізається у воду.
На захід від Іванівки починається ланцюжок вітрогенераторів, який надає фотографіям особливого шарму. Триває вона аж до “Лемурійського озера”, до якого близько 15 км.
Рожеве Лемурійське озеро поблизу села Григорівка
«Лемурійське озеро» – невелика водойма діаметром всього близько 50 метрів. Але саме він набув слави українського «Мертвого моря» завдяки властивостям води. Саме з метою оздоровлення і варто обирати це місце. Плюс влітку тут зростає інфраструктура з душовими, туалетами, торговими точками та розвагами на зразок душа Шарко.
Розташування: Херсонська обл., Чаплинський р-н, поблизу с. Григорівка;
Координати: 46.24139, 33.73654

Вміст солі у воді Лемурійського водоймища становить 300 грам на літр. Справді, це стільки ж, як у Мертвому морі. Є твердження, що солоність українського «моря» навіть вища. Важко перевірити, чи це так, але тут точно можна полежати на воді, не докладаючи до цього жодних зусиль, і зробити традиційні фото з книжкою чи журналом у руках.
До слова, цілющі тут не лише води, а й бруду. При подорожі на авто можна навіть прихопити з собою, вони продаються за ціною 30-50 українських гривень за кг.
Якщо ви вже побували в Приозерному та Іванівці, то рожевий відтінок води тут швидше за все вас не вразить. Майже всі знімки, підписані таким гарним топонімом, зроблені поряд – на великому Сиваші, до тієї ж Іванівки. Затока, якою часто теж називають Лемурійським озером. А гарно звучить. Чи не заплутайтеся.
Куяльницький лиман
Не лише на Херсонщині дісталися водойми з рожевою водою. Куляльницький лиман, поруч із Одесою, радує місцевих жителів зміною своїх відтінків, іноді – по кілька разів на рік. І все частіше забарвлюється у мальовничі тони. Справа в тому, що єдині, крім бактерій, живі організми, які зараз мешкають у лимані – жаброногий рачок артемія та личинка комара – мотиль. Під час шлюбного сезону від величезної кількості рачків вода стає червоною – хвилі викидають рачків на берег, і вони товстим шаром покривають місцеві пляжі. Втім, інші дослідники стверджують, що Дуналієлла солоноводна теж доклала до кольору води свої каротинові пігменти.
Розташування: Одеська обл., Суворовський та Біляївський р-ни, поблизу м. Одеса;
Координати: 46.573983, 30.758554

Солоність води в лимані почала зростати після відокремлення лиману від моря ще в XIV столітті. У середні віки він був великим соляним промислом, сіль добували та постачали на ринки Європи. Видобуток солі у Куяльницькому лимані продовжувався аж до 1931 року. Навіть зараз розсипи соляних кристалів здалеку нагадують снігові поля.
Наприкінці літа і до самих холодів, тут можна милуватися дивовижними метаморфозами. Щоправда, екологам це не до вподоби. Глибина озера останні кілька років знижується до 20 сантиметрів. Тричі – у 1907, 1925 та 2014 роках – для порятунку лиману від пересихання до нього, через спеціально прориті канали, запускалася морська вода.
Соляні промисли на Кінбурнській косі
Сам Геродот згадував про величезні родовища солі у гирлі Дніпра. Розташовані на Кінбурнській косі водоймища-ріпа досі дозволяють видобувати тут цей мінерал. А гостям дарують унікальні знімки завдяки тій самій рожевій воді.
Розташування: Херсонська обл., Голопристанський р-н, поблизу с. Геройське;
Координати: 46.48699, 31.88495

Загалом на Кінбурнському півострові утворилося близько 300 озер із солоною та прісною водою. Частина з них мають помаранчеве або рожеве забарвлення. Місцева сіль має цікаву особливість: крім рожевого відтінку вона пахне фіалками.
На косі знаходиться село Геройське (Прогної). Навколо Геройського природну коштовність видобувають досі. Тут існує комбінат збору, очищення та пакування солі. І технології особливо і не змінювалися з давніх-давен.
Солевари Кінбурнської коси видобувають сіль шляхом поетапного випарювання води із озер. Процес можна спостерігати лише у цій частині України. Найближчі країни, де використовують подібний метод – Туреччина та Болгарія. Метод у тому, що морська вода проходить через каскади кількох природних озер, потім потрапляє у штучні басейни. Під впливом сонця вода випаровується, утворюючи кристали солі.
Відпочивати можна по-різному. Можна 2 тижні провалятися на пляжі, а можна подивитися багато цікавих місць та побачити процес виробництва найдавнішого платіжного засобу – солі або білого золота. І прикрасити свої соцмережі як без цього.