На Місяці знайшли новий мінерал

17
місяць

Китайські вчені виявили на Місяці новий мінерал. Його виявили у зразках поверхневого місячного базальту, доставленого на Землю роботизованим апаратом «Чан’є-5».

Мінералу надали назву Чангезіт-(Y). Він відноситься до категорії мерилітів – рідкісних безводних фосфатів, які зустрічаються тільки на Місяці та в метеоритах.

Мінерал став першим, відкритим китайською місією, і шостим із відкритих на Місяці за весь час досліджень. Китай є третьою країною у світі після США, які зробили подібні відкриття.

Зразок мінералу являв собою монокристалічну частинку діаметром 10 мікрон. Дослідники вручну відокремили його від понад 140 тисяч крихітних фрагментів пилу, після чого провели серію мінералогічних аналізів. Вчені підкреслили, що відкриття нового мінералу «надасть велику допомогу» у вивченні історії та фізичних характеристик супутника Землі.

Місію «Чан’є-5» було запущено 24 листопада 2020 року. Роботизований корабель здійснив посадку на Місяць 1 грудня, а 17 числа того ж місяця доставив на Землю 1731 грам місячних порід та ґрунту.

Аналіз цих матеріалів дозволяє отримати найважливіші відомості про Місяць. Так, стало відомо, що місячний ґрунт містить у п’ять разів більше метану, ніж земний.

Читайте також:  Рожеві озера України: 5 місць, щоб підірвати Instagram

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я