Як вибрати хостинг для розміщення сайту

184
хостинг

Хостинг для сайту є послугою розміщення ресурсу на сервері – потужному комп’ютері, який завжди є онлайн. Знаходиться такий сервер у дата-центрі та забезпечений постійною електроенергією та охолодженням. Купівля такого обладнання розміщувати одного чи навіть десятка звичайних сайтів нерентабельна. Тому є хостинг-провайдери — компанії, які надають місце під розміщення сайтів на сервері як послугу. У цій статті ми розповімо, як вибрати хостинг і які варіанти розміщення інтернет-проектів на серверах бувають.

Види та можливості хостингу

Сьогодні доступні такі варіанти розміщення сайтів як віртуальний хостинг, віртуальний сервер (VDS) або окремий. Для кожного з них характерні свої переваги та недоліки, які слід розглянути докладніше.

Основна маса сайтів не розташовується на власному сервері, тому основний вид хостингу – віртуальний. Поділ однієї машини або ресурсів хмари між кількома сайтами значно підвищує вартість оренди для користувачів. Але можливість повністю орендувати окрему машину під свої потреби, як і раніше, залишається. Тобто, який хостинг вибрати для сайту в Україні, залежить від вимог конкретного проекту.

Віртуальний хостинг

Більшість користувачів вдаються до цієї послуги. Віртуальний хостинг підходить більшості власників власних сайтів, сайтів-візиток, корпоративних ресурсів та невеликих інтернет-магазинів. Можливі ресурси розподіляються між декількома користувачами, дані яких розташовуються на тому самому ядрі (диску).

Адміністратором такого хостингу є провайдер послуг, який часто надає конструктор для спрощення створення сайту користувачем. Це теж важливий фактор для ухвалення рішення, який хостинг для сайту вибрати. До переваг віртуального хостингу можна віднести доступну вартість його оренди та простоту використання послуги користувачами без особливих навичок у програмуванні.

Віртуальний сервер VPS/VDS

Він відрізняється від звичайного хостингу тим, що орендар отримує не тільки обліковий запис, але й повноцінну імітацію окремого потужного комп’ютера в хмарі або на фізичному носії. По-англійськи це звучить як virtual dedicated server (VDS) або virtual private server (VPS). Подібні варіанти цілком підходять для тестування та розробки нових ресурсів, таку можливість використовують сьогодні професійні та початківці ІТ-фахівці.

Читайте також:  Правила ввічливості на дорозі

Віртуальний варіант ідеальний для розробки програмного забезпечення та проведення його тестування. За допомогою VDS можна легко і просто впроваджувати та налаштовувати потрібний софт, підключатися до потрібних програм, взаємодіяти з базами даних та файлами різних форматів. Коштує така послуга дешевша, ніж оренда цілої машини, а переваг дає чимало:

  • VPS перезавантажується незалежно від інших користувачів цього ж хостингу.
  • Він дозволяє встановлювати зручне вам програмне забезпечення та виконувати потрібні налаштування, що на звичайному хостингу зробити неможливо.
  • Здатний витримувати великі навантаження, надає можливість отримання безлімітного трафіку.

Такий вид хостингу підходить для великих інтернет-магазинів та сайтів з великим потоком відвідувачів. Його необхідно адмініструвати самостійно, відповідно, потрібні певні знання та навички. Якщо таких навичок немає, то можна купити хостинг з послугами адміністрування від провайдера.

Фізичний сервер

Це найкраще рішення для великих проектів. Для своїх цілей можна орендувати виділений сервер у дата-центрі з постійним обслуговуванням та забезпеченням його безперебійної роботи. У цьому випадку орендар сам повністю розпоряджається обладнанням і всією інформацією, що на ньому.

Як вибрати хостинг-провайдера

Будь-які види хостингу доступні для оренди в Україні. Звернення до місцевих хостерів дає такі переваги, як технічна підтримка рідною мовою та відсутність проблем із оплатою послуг. Це зовсім не означає, що сам сервер розташований в Україні, оскільки місцеві хостери мають сервери в інших країнах, наприклад, у Європі та США.

Перш ніж вибрати та купити хостинг для сайту, слід врахувати низку важливих моментів:

  • є у провайдера цілодобова підтримка;
  • чи швидко вирішуються проблеми технічного плану;
  • чи можна буде без проблем перейти на інший пакет, якщо оплачених ресурсів вам не вистачатиме, і т.д.
Читайте також:  Як перевірити штрафи по номеру авто? Підказка як швидко перевірити чинність полісу автоцивілки онлайн

Якщо сумніви щодо вибору чи хостера ще залишилися, можна розглянути тих, хто пропонує безкоштовний пробний період або дає можливість спробувати сервіс за зниженою вартістю. Після закінчення пробного періоду ви зробите собі висновки і прийміть правильне рішення.

Перед тим як вибрати хостинг в Україні, можна також почитати відгуки інших користувачів. Можна поспілкуватися і з самим хостером, щоб зрозуміти, як швидко та охоче він відповідає на ваші запитання. Адже від цього залежатиме комфорт вашої співпраці.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я