Морква при діабеті – плюси та мінуси. Як впливає рівень цукру в крові?

897
Морква

Заборона на вживання моркви при діабеті – помилкова і неправомірна. Одна морква середнього розміру містить близько 5 г вуглеводів, половина з яких є цукром – плюс, близько 3 г клітковини. Статистика показує, що використання продуктів з каротином пов’язані з зниженням ризику розвитку діабету.

Заборона на вживання моркви при діабеті – помилкова і неправомірна. Хоча у її складі справді міститься деяка кількість вуглеводів – далеко не в тому обсязі, щоб помітно підняти рівень цукру в крові. Зазвичай йдеться лише в 4-5 г засвоюваних вуглеводів на одну велику морквину.

Що особливо цікаво, дослідження показують наявність зв’язку між вживанням нутрієнтів, що містяться в моркві (переважно, бета- і альфа-каротинів) зі зниженням ризику розвитку цукрового діабету. Плюс, до складу входить і важлива для здоров’я клітковина.

Морква – як впливає цукор у крові?

Логіка, що стоїть в основі заборони моркви при діабеті, будується на тому, що до складу цього овоча входить не тільки клітковина, але і цукор. Хоча сира морква має досить низький глікемічний індекс (порядку 15 одиниць), після приготування цифра може підвищитися до 60 одиниць.

Однак факт того, що варена морква (особливо у вигляді потовченого пюре) здатна досить швидко підвищити рівень цукру в крові зовсім не означає, що вона це зробить – зрештою, кількість вуглеводів, що засвоюються, на порцію (“глікемічна навантаження”) вкрай невелика.

При вживанні однієї моркви середнього розміру (порядку 50-60 г) організм здатний засвоїти близько 5 г вуглеводів – лише половина з яких є цукром. Важливо й те, що морква належить до овочів із низьким вмістом крохмалю – що вітається при діабеті.

Склад вуглеводів

До складу 100 г моркви (приблизно 2 моркви середнього розміру) входить близько 10 г вуглеводів: половина з них є цукром (глюкоза та сахароза), половина – крохмалем.

Читайте також:  Більярдні столи: види, особливості, правила вибору

Щодо вмісту клітковини, то цифра може досягати 25-30% від загальної маси моркви – до 2-3 г на одну штуку. Вміст білків та жирів – менше 1 г на 100 г.

Профіль клітковини в моркві – в основному водорозчинний пектин, а також невелика кількість водонерозчинної целюлози.

Дослідження

Опубліковане в 2015 році дослідження, яке полягало в аналізі здоров’я 35 тис осіб, показало, що вживання продуктів харчування з вмістом каротиноїдів (переважно -каротину та -каротину) знижує ризик розвитку цукрового діабету.

Нагадаємо, що при попаданні в організм каротиноїди є джерелом для синтезу вітаміну А – важливого антиоксиданту. Помаранчевий колір моркви, у свою чергу, безпосередньо зумовлений високим вмістом цілого ряду різних каротиноїдів.

Що ще містить морква?

Крім вмісту каротиноїдів (що трансформуються тілом у вітамін А) до складу моркви входять також вітамін К1, біотин, калій та кілька типів натуральних антиоксидантів.

Серед входять до складу моркви фітонутрієнтів можна назвати лютеїн, лікопін, поліацетилени і антоціани — кожен із яких здатний впливати на організм людини.

Морквяний сік – плюси та мінуси

Необхідно зазначити, що згадки користі моркви за наявності цукрового діабету не поширюються на морквяний сік чи морквяне пюре.

У середньому велика склянка натурального морквяного соку містить близько 20-25 г вуглеводів – половина з яких є цукром або іншими видами швидких вуглеводів.

Глікемічний індекс морквяного соку – близько 40-45 одиниць.

Рекомендації харчування при діабеті

Зрештою, морква може вважатися корисним продуктом за наявності діабету – за рахунок низького вмісту вуглеводів та наявності клітковини.

Що особливо важливо, морква є некрохмальним овочом – на відміну від картоплі, тыкви та кукурудзи.

Для уточнення протипоказано проконсультуйтеся зі спеціалістом.

Читайте також:  8 корисних порад, які допоможуть пережити розставання

Заборона на вживання моркви при діабеті – помилкова і неправомірна. Одна морква середнього розміру містить близько 5 г вуглеводів, половина з яких є цукром – плюс, близько 3 г клітковини. Статистика показує, що використання продуктів з каротином пов’язані з зниженням ризику розвитку діабету.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я