Росія виводить війська з окупованого Херсона

65

Відповідний наказ надав міністр оборони РФ Сергій Шойгу у середу, 9 листопада.

 

Росія виводить війська з окупованого Херсона – обласної української столиці. Місто було захоплене практично відразу після початку війни.

Росія виводить війська: Кремль втрачає контроль над півднем України

Успішний контрнаступ української армії змусив російських солдатів відступити зі стратегічно важливих позицій в анексованій Херсонській області.

Тепер Росія втратить контроль над регіональним центром, який захопила ще першого тижня війни.

“Життя і здоров’я військовослужбовців Російської Федерації завжди були пріоритетом”, – пояснив рішення Шойгу.

Росія виводить війська з Херсона після низки українських атак

Новий командувач російськими військами в Україні Сергій Суровікін повідомив про нещодавній обстріл ЗСУ Херсона та прилеглих населених пунктів.

На відеозаписі, який опублікувало РИА Новости у Telegram-каналі, Суровікін повідомив Шойгу про серйозні проблеми з транспортуванням вантажів до Херсона та інших районів на західному березі Дніпра.

У відповідь Шойгу вирішив зайняти оборонні позиції на східній стороні річки.

Росія виводить війська з окупованого Херсона – наказ Шойгу.  Фото: ID1974/shutterstock.com

Запеклі бої за обласний центр тривають упродовж кількох тижнів. Українська сторона повідомляла про великі втрати серед російських солдатів, але їхню заяву поки що не можна перевірити незалежними експертами.

При цьому російські воїнкори також висловили думку, що їхні війська незабаром розпочнуть відступ на інші позиції.

Суворкін розповів, що ще з початку жовтня намагався ухвалити «важке рішення» щодо Херсона. Журналісти розцінили його слова як вказівку на заплановане виведення військ. Наприкінці минулого місяця російська сторона закликала цивільних осіб негайно залишити обложене місто.

Загинув російський урядовець адміністрації Херсона

Росія зайняла Херсонську область наприкінці лютого одразу після початку війни. У вересні відбулася процедура анексії з порушенням міжнародного права. Попри це Україна неодноразово заявляла про намір звільнити місто та область.

Читайте також:  Кадиров визнав великі втрати на війні в Україні

Цього ж дня стало відомо про загибель заступника голови адміністрації Херсона Кирила Стремоусова в ДТП. Про це повідомив начальник окупаційної служби.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я