Росія готує відступ із Херсона – розвідка Британії

12

Про це свідчить евакуація місцевих жителів та держустанов, а також вивезення останків князя Потьомкіна.

Росія готує відступ із Херсона

Українське місто Херсон захоплене російськими підрозділами ще на початку війни та утримується досі. Але ЗСУ успішно діють у південних регіонах, тому звільнення зайнятого Росією населеного пункту не виключається. Цієї ж думки, мабуть, дотримуються і російські військові. Британська розвідка повідомляє, що Росія готує відступ із Херсона. Однією з ознак цього, на думку аналітиків, є евакуація останків князя Потьомкіна.

Росія готує відступ із Херсона та евакуює навіть пам’ятники

Факт переміщення залишків Григорія Потьомкіна фахівці з британської розвідки вважають ознакою відступу, що готується, з окупованого міста.

Про те, що Росія евакуює останки князя Потьомкіна, стало відомо з повідомлення Володимира Сальдо, призначеного російською владою губернатором зайнятої Росією частини Херсонської області. За його словами, росіяни евакуювали з місць ведення бойових дій не тільки людей, а й речі, що мають історичне значення. Зокрема останки похованого в Херсоні російського державного діяча.

До цього російські військові евакуювали пам’ятник Ушакову. Він був транспортований на лівий берег Дніпра разом із пам’ятниками Маргелова та Суворова.

Слід зазначити, що з погляду російської національної ідентичності князь Потьомкін щільно пов’язаний із Україною. Тому евакуація останків побічно підтверджує спроби російського президента Володимира Путіна виправдати атаки на суверенну європейську державу.

Аналітики з Британського міністерства оборони вважають, що заходи щодо масової евакуації людей з Херсона та вивезення об’єктів історичної спадщини передує залишенню міста підрозділами ЗС РФ.

Росія готує відступ із Херсона і не має військових успіхів, незважаючи на вогневу перевагу та мобілізацію

Валерій Залужний, який зараз обіймає посаду головнокомандувача ЗС України, не вважає, що росіяни можуть досягти успіхів у наземних операціях. У тому числі не допоможе їм і здійснена мобілізація.

Читайте також:  Премія Карла Великого - вступ до подальшого об'єднання Європи

Росія готує відступ із Херсона, тоді як ЗСУ все ближче підходять до межі міста.  Фото: Zelenskiy Official / Telegram

Він підтверджує, що росіяни мають вогневу перевагу, а чисельність їхніх військових підрозділів буде збільшена за рахунок резервістів. Однак це не призвело до успішних атак у східних та південних регіонах України.

Наразі, за словами Залужного, основними завданнями української армії залишається звільнення українських територій та захист населених пунктів. Крім того, ЗСУ вживає заходів для посилення протиповітряної оборони з метою недопущення нових ракетних атак на об’єкти критичної інфраструктури.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :