Ордер на арешт Путіна дійсний довічно

25

За словами головного прокурора Каріма Хана, ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента Росії Володимира Путіна залишається чинним навіть після закінчення війни Росії проти України. «Військові злочини не мають терміну давності», – сказав Хан в інтерв’ю Радіо Бі-бі-сі 4.

За його словами, це один із принципів Нюрнберзького трибуналу щодо військових злочинів після Другої світової війни. «Люди – де б вони не були у світі – повинні визнати, що закон існує і що з владою приходить відповідальність», – сказав британець.

До кінця життя

Ордера на арешт Путіна та російського уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової до кінця їхнього життя, наголосив Хан. «Якщо тільки вони не постануть перед незалежними суддями суду і судді не ухвалять рішення щодо суті справи – але в іншому: абсолютно, так», – сказав він у відповідь на відповідне запитання.

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової у п’ятницю на запит Хана за передбачувані військові злочини в Україні. Вони нібито відповідають за депортацію українських дітей з окупованих територій до Росії. Ордери на арешт мають в основному символічне значення, про судовий розгляд наразі не йдеться.

Британський адвокат Джеффі Найс, головний обвинувач колишнього сербського лідера Слободана Мілошевича в Гаазі, сказав, що ордер на арешт наклеює на Путіна ярлик злочинця, що розшукується. “Цей ярлик висітиме на ньому до кінця життя, якщо його не судитимуть і виправдатимуть або, що майже немислимо, Міжнародний кримінальний суд не відкличе ордер на арешт”, – сказав Найс в інтерв’ю Sky News. Ордер на арешт був «дуже важливим і довгоочікуваним кроком».

Китай закликає Міжнародний кримінальний суд до розсудливості

Китай закликав Міжнародний кримінальний суд діяти обачно після видачі ордера на арешт. Кримінальний суд у Гаазі має «зайняти об’єктивну та справедливу позицію» та поважати імунітет глав держав відповідно до міжнародного права, заявив представник Міністерства закордонних справ Пекіна. Суд повинен здійснювати свої повноваження «обачно та відповідно до закону». Політизація та подвійні стандарти мають бути виключені, сказав він.

Читайте також:  Повалений президент Перу має провести 18 місяців ув'язнення

Китай вважається близьким союзником Росії. У понеділок Путін візьме китайського лідера Сі Цзіньпіна в Московському Кремлі з триденним державним візитом. На тлі війни Росії в Україні Кремль каже, що переговори, які мають продовжитися до середи, будуть зосереджені на розвитку всеосяжного партнерства та покращенні стратегічної співпраці між Росією та Китаєм.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я