Нові вибори в Таїланді

45

Прают Чан-о-ча є обраним главою уряду Таїланду з 2019 року – у 2014 році він очолив військовий переворот як генерал. Зараз знову очікуються вибори – і в опитуваннях Прают не є фаворитом.

 

Нові вибори в Таїланді

У Таїланді прем’єр-міністр Прают Чан-о-ча розпустив парламент, звільнивши місце для запланованих на травень нових виборів. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій учора у Королівському віснику.

Найімовірніша дата проведення голосування – 7 чи 14 травня, повідомила газета Bangkok Post із посиланням на Виборчу комісію. У ході парламентських виборів буде перерозподілено 500 місць у Палаті представників. Чотирирічний термін повноважень законодавчого органу закінчується за кілька днів.

Останні вибори у королівстві Південно-Східної Азії відбулися у березні 2019 року – вони були першими після воєнного перевороту у травні 2014 року. Прают Чан-Оча, який очолював переворот як генерал, здобув перемогу і був затверджений на другий термін як глава уряду. Однак нова конституція, запроваджена за військового правління, дала йому явну перевагу на виборах.

Понад 52 мільйони виборців, які мають право голосу, було призвано на виборчі дільниці. Прають та його Об’єднана тайська національна партія сподіваються на ще один президентський термін. Проте опитування показують, що Паетонгтарн Шинаватра з опозиційною партією Пхеу Тай лідирує. 36-річна жінка є дочкою колишнього прем’єр-міністра Таксіна Шинаватри. Лідер партії «Рух вперед» Піта Лімджароенрат (42 роки) також вважається таким, що має шанси.

2020 року в столиці Бангкоку неодноразово проходили масові акції протесту. Демократичний рух вимагав відставки прем’єр-міністра Праюта, нових виборів та реформи конституції та монархії.

.

Читайте також:  Apple скорочує виробництво iPhone 14 на 3 мільйони штук

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :