Війна проти України: така ситуація

20

Цього понеділка президент Росії Володимир Путін візьме лідера Китаю Сі Цзіньпіна з триденним державним візитом у Москві. Візит відбувається на тлі агресивної війни Росії проти України. За словами Кремля, переговори, які заплановані до середи, будуть присвячені розвитку відносин у всеосяжному партнерстві та стратегічній співпраці між Росією та Китаєм. За останні роки Путін та Сі зустрічалися вже близько 40 разів.

Для Путіна гість із Пекіна дуже доречний, оскільки дозволяє йому показати, що він не ізольований на міжнародному рівні. Китай не засудив війну проти України і відданий мирним переговорам. Це також перший візит із того часу, як було видано ордер на арешт Путіна за військові злочини в Україні.

Президент України Володимир Зеленський згадав про цей ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом у Гаазі, у своєму вчорашньому відеозверненні. Він сказав про переломний момент: відтепер ясно, що Росії доведеться відповісти за свої злочини. “Зла держава буде притягнута до відповідальності за кожен терористичний акт проти українців”, – сказав Зеленський. Для його країни сьогодні 390 день в оборонній боротьбі проти російського вторгнення.

Путін: Дякую за «зважене ставлення» Китаю

Перед візитом з Китаю Путін наголосив на важливості двосторонніх російсько-китайських відносин. Вони ніколи не були такими близькими, як зараз, Путін написав у статті для газети «Женьмінь Жибао» («Народна газета»). Кремль опублікував російську версію тексту своєму сайті.

Лідер Кремля подякував «Китайу за зважене ставлення до подій в Україні». Китай вважається близьким союзником Росії. У той же час Пекін переважно дотримується міжнародних санкцій проти Москви, щоб самому не стати об’єктом каральних заходів. Мирна ініціатива, нещодавно представлена ​​Пекіном, сприйняли на Заході з розчаруванням.

Читайте також:  Маневри Росії та НАТО у Балтиці не турбують Шольца

Сі Цзіньпін продовжив ці китайські ідеї у статті для російської урядової газети «Російська газета». При врегулюванні конфлікту в Україні мають дотримуватися цілей та принципів Статуту ООН, пояснив він. До них належить територіальна цілісність усіх країн. Водночас Сі зазначив, що необхідно брати до уваги «розумну стурбованість усіх держав у сфері безпеки». Усі зусилля щодо врегулювання української кризи мають бути підтримані. За його словами, важливо зберегти стабільність глобального виробництва та ланцюжків постачання.

У своїй статті Путін привітав готовність Пекіна відігравати конструктивну роль у вирішенні конфлікту. Обидва лідери висловилися за багатополярний світовий порядок, у якому не домінуватиме одна держава.

Зеленський: Росії доведеться відповідати за себе самій

За словами Зеленського, Росії доведеться відповісти за всі злочини, скоєні у війні проти України. Це питання «відповідальності за кожен напад на Україну, за кожне знищене життя, за кожну депортовану українську дитину». Міжнародний ордер на арешт Путіна за викрадення українських дітей став «дійсно важливим міжнародно-правовим результатом для України»: відтепер зрозуміло, що після закінчення війни Росії доведеться взяти на себе весь спектр відповідальності, сказав український президент.

За даними українського Генерального штабу, бойові дії на сході України тривали без змін та запеклості. Продовжувалась оборона міста Бахмут на Донбасі. Там було відбито кілька атак супротивника.

За даними української влади, внаслідок російського артилерійського обстрілу загинули троє мирних жителів у селі біля фронту в Запорізькій області. Двоє людей було поранено. Згідно з інформацією, до житлового будинку в Камжанському потрапили снаряди з реактивної системи залпового вогню «Град». Четверо українських солдатів загинули внаслідок нещасного випадку на військовому полігоні на північ від Києва. Про це повідомила армія без подробиць.

Читайте також:  Диверсії на залізницях Росії заважають логістиці

Баєрбок: Ми допомагаємо зброєю, грошима та відновлювальними роботами

Тим часом, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Баєрбок пообіцяла підтримку Україні доти, поки це буде необхідно. «Поки Путін бомбить безневинних людей, порушує Статут ООН і не виводить своїх військ, ми намагатимемося допомогти врятувати життя людей, підтримуючи Україну», – заявила вона газеті Die Welt. Це робиться «не лише постачанням зброї, а й фінансовою допомогою, ліками, у відновленні шкільних будівель або, наприклад, водо- та електропостачання». Очевидно, що мир і свобода не можуть бути досягнуті у довгостроковій перспективі виключно військовими засобами. “Але поки російський президент тримає пістолет у голови України, переговори були б шантажем”, – сказала вона.

Сьогоднішній день буде важливим

Візит Сі Цзіньпіна розпочнеться у другій половині дня. За словами прес-секретаря Кремля Дмитра Пєскова, спочатку заплановано неформальну зустріч та вечерю у форматі «тет-а-тет» між главами держав. Офіційні переговори між делегаціями заплановано на вівторок.

Міністри закордонних справ та оборони країн ЄС хочуть обговорити подальшу підтримку України. Зустріч у Брюсселі буде присвячена закупівлі боєприпасів. Це пов’язано з тим, що Україна незабаром може мати справу з нестачею артилерійських снарядів та інших важливих видів боєприпасів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я