Різка критика з боку держсекретаря США Блінкена

26

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав дії Китаю щодо виявленого над США шпигунського аеростату «безвідповідальними» та «неприйнятними».

Він також висловив це головному дипломату Китаю Ван І у телефонній розмові, сказав Блінкен у п’ятницю у Вашингтоні. Поява повітряної кулі у повітряному просторі США була явним порушенням суверенітету США та явним порушенням міжнародного права, сказав він. Світ очікує, що США та Китай відповідально управлятимуть своїми відносинами. США роблять це, і він очікує того ж таки від Китаю, сказав Блінкен. США тримають відкритими усі канали зв’язку з Китаєм.

Найвищий пріоритет: видалити повітряну кулю

Головним пріоритетом для США є видалення повітряної кулі зі свого повітряного простору, сказав Блінкен. Він не сказав, як це має бути зроблено. Пентагон раніше заявляв, що досі не ухвалив рішення збивати повітряну кулю через небезпеку падіння уламків.

Блінкен мав вирушити з візитом до Китаю у п’ятницю. Однак у світлі поточних подій в останній момент візит було скасовано. Він хотів відвідати Пекін, як тільки дозволять умови, сказав Блінкен. Однак поведінка Китаю напередодні запланованого візиту завдала шкоди предметним переговорам, сказав Блінкен, посилаючись на повітряну кулю.

У четвер увечері (за місцевим часом) Пентагон оголосив, що вже кілька днів відстежує літаючий об’єкт у повітряному просторі над США. У ньому йшлося, що це був китайський шпигунський аеростат. Після деяких вагань Китай визнав, що це був китайський літаючий об’єкт. Однак повітряна куля використовувалася тільки в наукових цілях та відхилилася від траєкторії польоту.

Читайте також:  У США дозволено вакцинацію проти лихоманки чикунгунья

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я