Кліматичне зіткнення на межі: що відбувається у Лютцераті?

53

У Рейнській області насувається насильницьке виселення села Лютцерат, зайняте кліматичними активістами. Настрій розжарюється.

Що таке Лютцерат?

Лютцерат – це поселення, що складається з декількох будівель, яке відноситься до міста Еркеленц в Рейнській області. З одного боку відкривається нереальний кратерний ландшафт кар’єру Гарцвайлер, краєвид начебто з іншої планети.

Усі корінні мешканці села поїхали, але у будинках уже деякий час живуть активісти кліматичного руху. Деякі з них також мешкають у будинках на деревах, караванах та наметах. Хоча будівлі занепали, під час екскурсії відчувається, що це багатовіковий культурний ландшафт.

Кому належить Лютцерат?

Усі будівлі та земля належать енергетичній компанії RWE. І всі позови проти зносу було відхилено судами. Район Хайнсберг, який відповідає за цю територію, заборонив людям перебувати у Лютцераті. На цій підставі виселення тепер може здійснюватись поліцією. З цією метою щодня буде задіяно понад 1000 співробітників.

Чому RWE хоче знести Лютцерат?

Під селом є особливо великі поклади бурого вугілля, які RWE хоче викопати. Компанія стверджує, що це необхідно для забезпечення надійності енергопостачання. Вона користується підтримкою уряду землі Північний Рейн-Вестфалія від ХДС та «Зелених».

У нинішній кризовій ситуації всім ясно, що вугілля під Лютцератом необхідне для забезпечення надійності постачання, заявив президент міністерства Хендрік Вюст (ХДС) в інтерв’ю газеті Kölner Stadt-Anzeiger. «Ніхто не ухвалив рішення про використання цього вугілля легковажно».

Що кажуть кліматичні активісти?

Вони заперечують, що вугілля, що знаходиться під «Лютці», дійсно необхідне, посилаючись, зокрема, на дослідження вчених із кількох університетів, які об’єдналися у «Дослідницьку групу CoalExit».

Згідно з цим дослідженням, вугілля в нинішньому районі видобутку достатньо навіть в умовах енергетичної кризи, спричиненої війною в Україні. Згідно з цією інтерпретацією, RWE в першу чергу націлюється на Лютцерат, тому що там легше і, отже, вигідніше добувати вугілля. Компанія заперечує це.

Читайте також:  ЄСПЛ засудив Росію за нездатність розслідувати справу Навального

Наскільки жорстоким буде виселення?

За словами начальника поліції Ахена Дірка Вайнспаха, активісти в Лютцераті є «змішаною сценою», в якій переважає «середній клас і мирна орієнтація». Проте невелика частина готова вчинити насильницькі злочини. Кілька разів у поліцію кидали каміння, петарди та пляшки. Атмосфера на місцях розжарена, тон стосовно поліції іноді агресивний.

Яке відношення має Лютцерат до Хамбахського лісу?

Як і неподалік Лютцерат, Хамбахер Форст є символом кліматичного руху. Вона також повинна була бути зруйнована в 2018 році, щоб компанія RWE могла викопати вугілля, що знаходиться під нею. Однак проти цього виник масовий опір, оскільки, попри те, що передбачає термін «ліс», це древній ліс з деревами віком до 350 років та рідкісними видами тварин.

У 2018 році уряд землі Північний Рейн-Вестфалія розпорядився розчистити ліс. 86 будинків на деревах було демонтовано, обґрунтувавши це недостатнім протипожежним захистом. Адміністративний суд Кельна пізніше визнав це приводом, а виселення незаконним. Вищий адміністративний суд Мюнстера видав тимчасову заборону на кліринг у 2018 році. У межах вугільного компромісу вирішили зберегти ліс. Таким чином, активісти досягли своєї мети – «Хамбі залишається».

Які політичні наслідки могло мати звільнення Лютцерату?

Виселення може стати важким тягарем, особливо для «Зелених», які є співправителями і в Берліні, і Дюссельдорфі. Образи поліцейських, які, схоже, діють на користь вугільної компанії проти кліматичних активістів, навряд чи відповідають політичним поглядам електорату «Зелених».

Активістка кліматичного руху Луїза Нойбауер звинувачує «Зелених», членом яких вона сама є, в «обачному підриві паризьких кліматичних цілей». Це стосується основних цінностей партії. Такий експерт, як дослідник потсдамський клімату Штефан Рамсторф, також вважає виселення історичною помилкою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я