Політики AfD дозволять собі добрі відносини з Росією

29

Депутат парламенту від AfD дозволяє собі зніматися у російській пропагандистській передачі, а лідер AfD Хрупалла покладає вінки разом із російським послом.

Політики AfD дозволять собі добрі відносини з Росією

Виступ у ток-шоу члена бундестагу від AfD з головним російським пропагандистом Володимиром Соловйовим та спільна церемонія покладання вінків лідером AfD Тіно Хрупаллою з російським послом у річницю Сталінградської битви викликали дискусії не лише у мережі. Політики AfD дозволять собі – це питання також обговорюється в AfD. За зачиненими дверима критики звинуватили Хрупалла в «потуранні російському агресору».

У четвер Штеффен Котре, депутат Бундестагу в Берліні, Соловйов запросив на ток-шоу, а пізніше поширив запис у своєму каналі Telegram. У своєму шоу Соловйов ображає німецький уряд, перемежує німецькі слова та імітує хрипку нацистську вимову. Зовсім недавно він назвав міністра закордонних справ Анналену Бербок (зелені) пані Ріббентроп. Йоахім фон Ріббентроп був міністром закордонних справ Німеччини при Адольфі Гітлері.

За кордоном це, ймовірно, залишилося б для багатьох прихованим, якби не такі журналісти, як американка Джулія Девіс зі своїм «Монітором російських ЗМІ» або журналіст ВВС Френсіс Скарр, які регулярно розповсюджують витримки з цих передач через Twitter.

Яке не вперше піддається критиці

У розмові з Соловйовим Котре сказав, що більшість німців проти постачання важкого озброєння в Україну, але ЗМІ зроблять усе, щоб настроїти народ проти Росії та її керівництва. У п’ятницю він захистив свій виступ у Твіттері, заявивши, що дасть інтерв’ю будь-кому, а також поговорить із міністром закордонних справ Бербок, яка оголосила війну Росії. «Я говорю: незважаючи на війну: дипломатія та розмови один з одним – використовуйте всі канали».

Читайте також:  Війна надає "роз'їдає" вплив на російське керівництво

Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) наприкінці січня викликала переполох своєю заявою на засіданні Ради Європи у Страсбурзі. Вона закликала західних союзників до згуртованості такими словами: «Ми ведемо війну проти Росії, а чи не один проти одного». Міністерство закордонних справ Німеччини вже роз’яснило, що це була просто «фігура мови» – Бербок не мала на увазі участі у війні Німеччини або її союзників.

51-річний Котре вже викликав критику в партії навесні, коли він говорив про «співучасть Заходу» у війні проти України. Заступник лідера парламентської фракції AfD Норберт Кляйнвехтер звинуватив його у «огидній путінській пропаганді».

Хрупалла покладає вінки – разом із російським послом

Лідер AfD Тіно Хрупалла заявив групі мовлення, що Котре «висловив свою особисту думку» у програмі. Він сказав Deutsche Presse-Agentur, відповідаючи на запитання, чи було інтерв’ю у ток-шоу узгоджено з ним чи з його парламентською групою та партією: «Кожен обраний депутат вирішує і несе головну відповідальність за інтерв’ю, яке він даватиме сам».

Тим часом, сам Хрупалла викликав критику своєю поведінкою того ж дня. У четвер лідер AfD з’явився пліч-о-пліч з найвищим дипломатом Володимира Путіна в Німеччині – послом РФ Сергієм Нетхаєвим. Вони разом поклали вінки до меморіалу «Зеєловські висоти» біля польського кордону у Бранденбурзі. Хрупалла, а також посольство Росії транслювали це своїми інтернет-каналами. Фоном послужили 80-ті роковини Сталінградської битви.

Навколо Зєєлова, приблизно за 50 кілометрів від Берліна, навесні 1945 року точилися важкі бої між німецькими та радянськими солдатами. Згідно з меморіалом, це була найбільша битва Другої світової війни на німецькій землі, в якій загинуло понад 100 000 людей з обох країн.

Читайте також:  Війна України. Підсумуємо основні події на вечір 12 вересня

Відповідаючи на запитання, як він виправдовує зустріч із послом на тлі агресивної війни Росії проти України, Хрупалла сказав dpa: «Легковажні заяви міністра закордонних справ Бербок про те, що ми перебуваємо в стані війни, можуть і повинні бути засекречені. Ми повинні деескалювати та встановити дипломатичний контакт. Німеччина не перебуває у стані війни з Росією».

У частині AfD – серед представників Заходу – ця акція викликала критику. У п’ятницю ніхто не висловлював цього відкрито, але за зачиненими дверима говорили: «Хрупалла безпомилково потрапляє в ціль, коли йдеться про ігнорування програми та орієнтацію AfD, потурання російському агресору та зраду передусім одного: інтересів нашої країни та громадян, які нас обрали». , – Заявили в партійних колах. «Хрупалла дозволив російському посольству використати себе у своїх цілях».

Кубицьки, говорячи про спільну позицію AfD щодо Росії, сказав, що він не має жодних очікувань чи надій на керівництво AfD у цьому питанні. Партія є лише «патріотичною задешево».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я