Рівень води у Каховському водосховищі продовжує знижуватися

15

Руйнування Каховської греблі у Херсонській зоні бойових дій має руйнівні наслідки для людей та довкілля. Рівень води у водосховищі різко падає.

 

Рівень води у Каховському водосховищі продовжує знижуватися

Після руйнування Каховської греблі у зоні бойових дій у Херсоні на півдні України рівень води у водосховищі продовжує знижуватися. З моменту катастрофи у вівторок рівень упав майже на п’ять метрів і становив сьогодні вранці 11,7 метра, повідомив у Києві державний оператор гідроелектростанцій «Укргідроенерго». За 24 години вода опустилася приблизно на один метр.

Державна компанія також наголосила, що стіна греблі, яка ще не повністю обрушилася, продовжує підніматися. Тепер мета полягає в тому, щоб стримати воду Дніпра у водосховищах вище за станцію Качівка, щоб мати резерви на літо.

Тим часом у контрольованій Україною частині Херсонської області рівень паводкових вод знизився на 20 сантиметрів порівняно з попереднім днем, за словами українського військового губернатора області Олександра Прокудіна. Рівень води становив 5,38 метра. Тридцять два села та понад 3600 будинків опинилися під водою. Понад 2000 осіб та сотні тварин було виведено у безпечне місце. Прокудін закликав людей залишити свої затоплені будинки.

Російська диверсійна група є відповідальною за напад?

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов порівняв руйнування греблі із «застосуванням тактичної ядерної зброї» через катастрофічні наслідки. В ефірі українського радіо він поклав особисту відповідальність за військовий злочин лідера Кремля Володимира Путіна. “Такі рішення приймаються тільки в Кремлі і тільки Путіним”, – сказав Данилов. Він також сказав, що наслідки для Росії будуть катастрофічними, тому що країні доведеться платити за завдану шкоду.

Україна звинувачує російські війська у мінуванні гідроелектростанції, а потім у її підриві. Українська секретна служба СБУ оприлюднила аудіозапис розмови, в якій російський солдат зізнається у скоєнні злочину. Чути, як чоловік каже, що за напад відповідальний російський диверсійний гурт. Справжність запису не вдалося перевірити. Росія, у свою чергу, стверджує, що дамбу було зруйновано внаслідок українського обстрілу. Росія вторглася в Україну 24 лютого 2022 року і незабаром після цього окупувала значну частину Херсонської області.

Читайте також:  Нові розцінки за полонених: ув'язнені з ПВК подешевшали

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я