Rheinmetall підготує навесні 29 танків Leopard

537

За даними оборонної компанії Rheinmetall, бойові танки Leopard, призначені для так званого кільцевого обміну зі Словаччиною та Чехією, будуть повністю відремонтовані навесні.

«Ці танки належать уряду Німеччини. Вона може робити з ними все, що захоче», – сказав генеральний директор групи Армін Паппергер. До кінця березня компанія Rheinmetall підготує до розгортання близько 29 основних бойових танків Leopard 2A4, які були призначені для обміну кільцями. На відміну від цього, представник компанії Rheinmetall заявив у Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND), що 29 танків з кільцевим обміном будуть «готові у квітні/травні 2023 року».

Уряд Німеччини організував частину військової допомоги Україні в її оборонній боротьбі проти Росії як обмін зі східними партнерами по НАТО. Ці партнери передають Україні зброю радянського зразка в обмін на сучасніші замінники з Німеччини. Під час цих так званих кільцевих обмінів Німеччина обіцяла 15 танків Leopard Словаччини та 14 – Чеській Республіці – це відновлені машини із запасів Rheinmetall, і обидві країни отримали першу машину у грудні. Останнім часом тиск на Німеччину щодо постачання танків Leopard до України посилився.

Про ремонт танків: «важливі речі неправильно зрозумілі»

На тлі цих дебатів генеральний директор Rheinmetall нещодавно потрапив у заголовки газет, заявивши, що ремонт танків Leopard з його запасів займе трохи менше року. Зараз Паппергер каже, що деякі люди “неправильно зрозуміли важливі речі” у цьому процесі. «Я говорив про 22 танки Leopard, які знаходяться в Rheinmetall і належать Rheinmetall. Я залишаюся на своїй думці, вони не будуть готові раніше кінця цього року». Говорячи про стан машин, він пояснив: “Деякі з цих танків простояли десять років з відкритим люком, вони заплеснілі всередині”.

Читайте також:  Мерц озвучив умови співпраці з урядом

Представник Rheinmetall сказав RND про ці 22 танки: «Постачання буде можливе наприкінці 2023/початку 2024 року». Крім того, 29 танків Leopard будуть використовуватись для проектів кільцевого обміну. “З Leopard 1 ми могли б надати 88 машин”, – додав він. Загалом йдеться про 139 танків «Леопард». Ситуація «дуже нестабільна» через рамки політики безпеки, різних форм прямої або непрямої доставки та пріоритетів замовлень, що змінюються. «Ось чому важко, наприклад, назвати конкретні терміни постачання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я