Борис Надєждін – антивоєнний кандидат у Росії

33

Наближаються вибори президента Росії. Багато хто не безпідставно вважає, що ці вибори – профанація і переможець у цій спецоперації заздалегідь відомий. Однак поки що існує публічний простір суперечок і веде свою кампанію єдиний антивоєнний кандидат, який залишився на плаву, якого ЦВК допустив до збору підписів, Борис Надєждін. Йому залишилося два дні на збір підписів для включення до бюлетеня.

Борис Надєждін – антивоєнний кандидат на президентських виборах у Росії

«Я йду на вибори з абсолютно простим і зрозумілим гаслом: Путін має піти»– каже він. Надєждін закликає до негайного перемир'я та переговорів з Україною, проте не говорить про повернення Україні окупованих територій – такі заклики караються кримінально до РФ. «Мирне небо – це те, чого всі ми чекаємо щохвилини, і чого я добиватимуся щодня»– Ось його теза.

Надєждін був висунутий кандидатом у президенти РФ на з'їзді партії Громадянська ініціатива 23 грудня. Йому вдалося зібрати вже понад сто тисяч підписів за своє висування у президенти Росії. Але цього може виявитися мало.

У його штаби в Росії вишиковувалися великі черги з бажаючих залишити підпис. Людей не лякали ні морози, ні камери спостереження.

Думки про ініціативу Надєждіна в Росії та за її межами розділилися. Дехто вважає, що сама участь в інсценуванні – нехвально і потрібно «вибори» ігнорувати. Інші вважають, що громадська активність такого роду навіть у ситуації декоративної псевдодемократії – спосіб висловитись і можливість показати, що прихильників політичної альтернативи не так уже й мало, що опоненти режиму є й у 2024 році…

Характерно, що багато російських опозиціонерів, політичних емігрантів закликали підтримати Бориса Надєждіна як антивоєнного кандидата в президенти РФ.

Читайте також:  Пехштейн в форме - Что разрешено делать чиновникам

«Підпис за Надєждіна – висловлювання проти безглуздих вбивств, проти старих у владі, що опупіли, за зміни», – каже Михайло Ходорковський. Закликали своїх прихильників поставити підпис за висування Надєждіна соратники Навального Георгій Албуров, Руслан Шаведдінов та Любов Соболь. «Що більше буде кандидатів, то менше набере Путін. Підпишіться, будь ласка, на вихідні, якщо у вашому місті є пункт збору підписів», – пише Албуров. Поставити підпис за Надєждіна закликав політик Максим Кац.

З Надєждіним поговорила Катерина Шульман.

«Поставив сьогодні свій підпис за висування кандидатом у президенти Бориса Надєждіна. Він єдиний з усіх кандидатів, що залишилися, правильно ставиться до кошмару з п'яти букв, що відбувається зараз, сором'язливо званому владою евфемізмом з трьох букв. Так, я чудово розумію, що ця банда наперсточників здатна на будь-які махінації і готова зробити будь-яку підлість. Але все-таки треба робити те небагато, що поки що можна в нинішніх умовах. Незважаючи на будній день, людей приходить багато. Друзі з регіонів – приєднуйтесь! Важливо встигнути до 25 січня зібрати необхідних 100 000 підписів!. Так пише у фейсбуці один із рядових його прихильників.

Є речі, які здаються безглуздими. Але в перспективі вони можуть дати раптовий резонанс.

Берлінські координати та адреси, де закінчується у ці дні збір підписів за Надєждіна:

@ivn1312, +4917697717867

22.01 – 24.01 Gärtnerstr. 23, 10245 Берлін. Задній двір, будуть покажчики «Надєждін», з 18:00 до 20:00

@runovj

22.01 – 24.01 Коворкінг Spaces, Wallstraße 9–13, 10179 Berlin, з 19:00 до 20:00 (якщо плануєте приїхати, напишіть заздалегідь у телеграм)

@unxed

14:00–16:00, Tucano Coffee, Rahel-Hirsch-Str 10, 10557 Berlin

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :