Чи можуть консерватори заблокувати подвійне громадянство

13

Міністр внутрішніх справ Баварії розкритикував законопроект правлячої коаліції щодо дозволу подвійного громадянства, який у п'ятницю пройшов Бундестаг. Консерватори заявили, що мають намір голосувати проти закону у Бундесраті – верхній палаті парламенту Німеччини, яка представляє землі. Але чи вдасться йому це зробити?

Чи консерватори можуть заблокувати подвійне громадянство? «Перетворення подвійного громадянства в правило та скорочення терміну перебування в країні, необхідного для натуралізації, надсилають абсолютно неправильні сигнали. Вони абсолютно не відповідають сучасним тенденціям», – заявив міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Херрманн.

Після того, як у п'ятницю Бундестаг ухвалив законопроект про реформу системи громадянства, назвавши його «вкрай антиінтеграційним і таким, що свідчить про небажання брати на себе зобов'язання перед Німеччиною».

Чи можуть консерватори заблокувати подвійне громадянство

Законопроект передбачає скорочення терміну проживання в Німеччині перед поданням заяви на натуралізацію з восьми до п'яти років та дозвіл подвійного громадянства для всіх бажаючих, замість існуючого нині обмежувального підходу та безлічі винятків.

Що таке Бундесрат і де він?

Незважаючи на те, що Бундестаг ухвалив закон, верхня палата Бундесрату, яка представляє уряди земель Німеччини, все ще має номінально погодитись з ним. У 1999 році уряди земель, очолювані консервативними християнськими демократами (ХДС), відхилили закон про подвійне громадянство, схвалений соціал-демократичною та зеленою більшістю Бундестагу.

Однак цього разу дещо інакше. За словами члена бундестагу від СДПН з Нойкельна Хакана Деміра, ХДС і баварський Християнсько-соціальний союз (ХСС) не мають необхідної кількості голосів, щоб заблокувати реформу в бундесраті.

Варто також зазначити, що минулого року федеральний уряд вже кілька разів консультувався щодо цього закону з урядами земель та бундесратом, і консерваторам не вдалося заблокувати чи загальмувати проект на стадії консультацій чи комітетів.

Читайте також:  Скасування масок в автобусах та поїздах

По-друге, законопроект у його нинішньому вигляді не змінює конституцію Німеччини, не впливає на державні фінанси чи «адміністративний суверенітет» федеральних земель. На думку парламентарів із правлячої коаліції, Бундесрат має провести консультації та номінально схвалити закон, але не може заблокувати його значною мірою.

“Якщо їхня думка відрізняється, Бундесрат може заперечити”, – сказав Демір, відповідаючи на запитання на сайті наглядової ради Бундестагу Abgeordnetenwatch. “Але Бундестаг може це скасувати”.

Враховуючи все вищесказане, тепер, коли і федеральний уряд, і Бундестаг схвалили цей законопроект, найбільшою змінною, що впливає на те, коли новий закон про громадянство набуде чинності, буде те, коли його схвалить Бундесрат.

Після цього федеральний президент має затвердити його відповідно до конституції. Хоча це зазвичай формальність, законопроект, схвалений Бундестагом, передбачає, що він набуде чинності через три місяці після цієї сертифікації.

Коли цей законопроект може надійти до Бундесрату?

Наступне пленарне засідання Бундесрату призначено на 2 лютого.

За словами Деміра, Бундестаг попросив Бундесрат розглянути реформу громадянства цього дня, але Бундесрат ще не підтвердив, що вніс її до розкладу.

Якщо Бундесрат внесе його до розкладу пленарного засідання 2 лютого, то законопроект, швидше за все, буде сертифікований незабаром після цього і набуде чинності травнем.

В іншому випадку законопроект буде розглянутий на сесії Бундесрату 22 березня, що, швидше за все, означає, що новий закон набуде чинності до кінця червня.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я