Суд скасував фінансування неонацистської партії Heimat

58

Конституційний суд Німеччини у вівторок задовольнив запит на вилучення державних коштів у неонацистської партії Die Heimat («Батьківщина»), що може відкрити шлях для аналогічного кроку щодо ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD).

Die Heimat, відома до 2023 року як NPD, була «виключена з державного фінансування на шість років», заявив суд.

Маркус Седер може стати “зразком для AfD” – ідеї, яка має своїх прихильників у всьому політичному спектрі.

Суд скасував фінансування неонацистської партії Heimat

У своєму рішенні суд зазначив, що Родін прагне «знищити вільний демократичний порядок» і має «расистські, зокрема антимусульманські, антисемітські та антициганські погляди», які суперечать конституційним принципам Німеччини.

Таким чином, неонацистське угруповання втратить доступ до державного фінансування, яке надається партіям, а також до будь-яких податкових пільг.

«Сили, які хочуть демонтувати та зруйнувати нашу демократію, не повинні отримувати жодного центу державного фінансування»– Заявила міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер.

Судовий вердикт винесено на тлі дебатів у Німеччині про те, як протистояти популярності ультраправої партії AfD, яка перебуває під пильним наглядом внутрішніх спецслужб після того, як була класифікована як «підозрювана в ультраправому екстремізмі».

Наразі AfD посідає друге місце у загальнонаціональних опитуваннях та лідирує у кількох східних регіонах, де наприкінці цього року відбудуться вибори.

Підтверджений екстреміст

Партія набирає обертів завдяки заклопотаності зростаючою міграцією, високою інфляцією та нестабільною економікою.

Перспектива того, що AfD як ніколи близька до того, щоб обійняти високу політичну посаду, додала гостроти дебатам про те, як на це реагувати.

Крім національної партії, три регіональні відділення AfD – у східних землях Саксонія, Саксонія-Анхальт та Тюрінгія – класифікуються як «підтверджені» екстремістські організації за їхні зусилля щодо підриву демократії та антиіммігрантської риторики.

Читайте також:  Нові кошти на порятунок на морі: Мінфін критично налаштований

У вихідні сотні тисяч людей вийшли на протест проти AfD після того, як з’ясувалося, що її члени обговорювали план масової депортації на зустрічі з екстремістами.

За словами Фезер, запропонований план масової депортації – це атака на основи нашого суспільства.

За її словами, демократичні інститути Німеччини будуть використовувати всі доступні їм інструменти.

Проте деякі урядовці закликали до обережності та застерегли від надання AfD матеріалу для антиестеблішментної кампанії.

Невдала заборона

Виклик AfD має бути «політичним», а будь-які дії мають бути обмежені «конституційно необхідними та можливими», заявив міністр фінансів Крістіан Лінднер в інтерв'ю телекомпанії Welt TV.

Партії «демократичного центру» не повинні справляти враження, що вони «хочуть використовувати партійне законодавство для боротьби з небажаною конкуренцією», сказав Лінднер.

Запит на виключення «Батьківщини» з державного фінансування було подане урядом Німеччини спільно з верхньою та нижньою палатами німецького парламенту у 2019 році.

Попередня спроба заборонити партію у 2017 році провалилася, коли конституційний суд у Карлсруе вирішив, що тодішня NPD не була достатньо реальною загрозою для заборони.

Згодом до конституції Німеччини було внесено зміни, що передбачають можливість вилучення державних коштів.

Державні гроші отримує будь-яка партія у Німеччині, яка набирає не менше 0,5 відсотка на національних чи європейських виборах або один відсоток на регіональних.

Батьківщина», яка, як і НДПН, довгий час була невеликою, але значущою партією меншості, побачила, що її прихильники скорочуються, і опустилася нижче за поріг підтримки, що дає право на отримання державних коштів.

Однак, партія все ще користується податковими пільгами, доступними політичним партіям, наприклад, звільненням від податків на пожертвування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я