РФ просить херсонців евакуюватися ще далі

17

Регіональна влада відсунула кордон евакуації на 15 км від лівого берега Дніпра «з метою безпеки».

РФ просить херсонців евакуюватись ще далі.  Фото: @KuznetsovAndriy/twitter.com

Призначений росіянами голова Херсонської області Володимир Сальдо закликав земляків переїжджати не просто на лівий берег Дніпра у бік Криму. Він позначив “лінію евакуації” – 15 км від річки. Підстава — «підготовка ЗСУ до ракетного удару по греблі Каховської ГЕС». РФ просить херсонців евакуюватись із середини жовтня.

РФ просить херсонців евакуюватися з 18 жовтня

За даними української розвідки, росіяни готують підрив споруд Каховської ГЕС. Імовірна мета — виправдати «жорстоким терактом ЗСУ» та затопленням більшої частини регіону свій майбутній відступ із Херсонської області. У Конституції РФ вона вже позначена як російська. Спочатку ЗМІ та паблики РФ писали про українські морські міни, здатні знищити греблю. Нова версія – ракетний удар.

У середині жовтня російська влада розпочала активну агітацію жителів правобережжя, у тому числі самого Херсона, переїжджати на лівий берег. Як найбільш сприятливі місця для переїзду називалися і називаються Крим, Кубань, Ставропілля і південні області РФ.

28 жовтня заступник губернатора Херсонської області Кирило Стремоусов оголосив про завершення евакуації. Увечері 31 жовтня Володимир Сальдо окреслив новий кордон евакуації — 15 км від Дніпра на тому ж лівому березі.

РФ просить херсонців евакуюватися недарма

Українські політики та ЗМІ вбачають кілька ймовірних завдань російської влади. Насамперед, на думку української сторони, росіяни хочуть без зайвих очей будувати лінії зміцнення. Не всі жителі регіону отримали російські паспорти. У Херсоні очевидні ознаки громадянського спротиву. Себе виявляє український рух «Жовта стрічка».

Представник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук висунув низку своїх припущень. Він вважає, що російські військові намагаються позбутися носіїв проукраїнських настроїв, свідків мародерства та можливих агентів ЗСУ.

Читайте також:  Київ: "Контрнаступ йде за планом"

Крім того, на думку Сергія Братчука, влада РФ хоче в перспективі розсіяти український опір. Так само, як СРСР зробив це у 20–30 роки минулого століття. Українців посилали, заманювали перспективами кращої освіти, найкращими умовами життя тощо. Саме тому в Росії так багато людей з прізвищами на «єнко» та «єнків». Росія, можливо, буде шукати способи замістити громадян, які виїхали за час війни, і поправити демографічну ситуацію.

Сергій Братчук не виключає, що житло, що згодом звільнилося, займуть сім’ї лояльних до РФ людей і військових. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Херсонську область може звільнити вже в листопаді. Це, за його словами, стане серйозним політичним ударом РФ.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я