Китай розкритикував військовий план США в Австралії

8

Пекін вважає, що тенденції холодної війни слід припиняти в наші дні.

Китай розкритикував розміщення бомбардувальників США в Австралії

Америка заявила про те, що хоче розмістити бомбардувальники в Австрії. У відповідь Китай розкритикував воєнний план США.

Читайте також: Військові бази НАТО не плануються у Фінляндії та Швеції.

Сполучені Штати готуються розмістити до шести бомбардувальників B‑52, здатних нести ядерну зброю, на півночі Австралії, йдеться у повідомленні у понеділок, що спонукало Китай звинуватити США у підриві регіонального миру та стабільності.

Сполучені Штати готуються збудувати спеціальні об’єкти для бомбардувальників дальньої дії на базі Королівських ВПС Австралії Тіндал у Північній території, повідомила національна телекомпанія Australian Broadcasting Corp.

Договір

Тіндал знаходиться на південь від прибережного міста Дарвін, де тисячі військовослужбовців Корпусу морської піхоти США проводять близько половини кожного року з 2012 року за угодою, укладеною між тодішньою американською владою. Президент Барак Обама та тодішній прем’єр-міністр Джулія Гіллард.

Прем’єр-міністр Ентоні Альбанезе не відповів на запитання на прес-конференції в понеділок, чи Сполучені Штати готуються розмістити бомбардувальники в Австралії.

«Інколи ми взаємодіємо з нашими друзями з альянсу Сполучених Штатів», — сказав Альбанезе.

Китай розкритикував розміщення бомбардувальників США в Австралії та закликав американську сторону до припинення тенденцій холодної війни.  Фото: rawf8/shutterstock.com

“Є візити до Австралії, у тому числі в Дарвін, де на ротаційній основі розміщені морські піхотинці США”, – сказав він.

У ВПС США заявили, що можливість розгортання американських бомбардувальників в Австралії «надсилає сильний сигнал противникам про нашу здатність проектувати смертоносну авіацію».

Відповідаючи на питання про розміщення американських ядерних бомбардувальників в Австралії, офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь сказав, що співпраця між країнами в галузі оборони та безпеки «не повинна бути спрямована проти будь-яких третіх сторін або завдавати шкоди інтересам третіх сторін».

Китай розкритикував військовий план США: думка Пекіна

“Відповідна поведінка США посилила регіональну напруженість, серйозно підірвала регіональний мир і стабільність і може спровокувати гонку озброєнь у регіоні”, – заявив Чжао журналістам на регулярному брифінгу в Пекіні.

Читайте також:  6 плюсів для Китаю від європейської енергокризи

«Китай закликає зацікавлені сторони відмовитися від застарілого менталітету холодної війни, гри з нульовою сумою та вузьколобого геополітичного мислення та зробити щось, що сприятиме регіональному миру та стабільності та зміцненню взаємної довіри між країнами», — додав Чжао.

Лідер австралійської опозиції Пітер Даттон, який був міністром оборони, коли його консервативний уряд був відправлений у відставку у травні, привітав перспективу регулярної присутності бомбардувальників B-52 в Австралії.

“Було б чудово, якби вони літали частіше”, – сказав Даттон, маючи на увазі бомбардувальники. «Це зміцнює нашу позицію у сфері безпеки у нестабільний час».

Перебуваючи в офісі, Даттон сказав, що він обговорював із владою США ротацію всіх аспектів ВПС США через малонаселену північну Австралію.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :