Прогноз процентних ставок у світі

20

Центробанки намагаються послабити споживання, але цього не вдається зробити.

Прогноз процентних ставок у світі

Це питання на кілька трильйонів доларів, яке змушує аналітиків Уолл-стріт перебувати у постійному режимі очікування. Експерти опублікували прогноз відсоткових ставок у світі.

Минулого тижня офіційні особи Європейського центрального банку оголосили про чергове масштабне підвищення відсоткових ставок на три чверті відсоткового пункту, збільшивши відсоткові ставки найшвидшими темпами в історії євровалюти.

Очікується, що цього тижня Федеральна резервна система підвищить ставки на 75 базисних пунктів вчетверте поспіль. Банк Англії може приєднатися до клубу у четвер.

Деякий час вважалося, що 2023 рік принесе нижчі відсоткові ставки та повернення до плавної грошово-кредитної політики.

Прогноз процентних ставок у світі: змішані дані

Але гора змішаних даних затьмарює цю перспективу. Тепер деякі аналітики вважають, що центральні банки будуть менш поспішними у прийнятті політичних рішень і натомість оберуть стійкі, невеликі підвищення протягом більш тривалого періоду.

По всьому світу центральні банки підвищили відсоткові ставки по позиках овернайт в надії, що вони зможуть охолодити економіку та стримати інфляцію, зробивши запозичення грошей дорожчим. Поки що це не мало ніякого впливу.

Прогноз процентних ставок у світі: майбутнє поки що невідоме.  Фото: Jo Panuwat D/shutterstock.com

Річний рівень інфляції в єврозоні досяг рекордних 9,9% у вересні порівняно з 9,1% у серпні. Екстрена оцінка за жовтень, опублікована у понеділок, показала прискорення інфляції до 10,7%.

Президент ЄЦБ Крістін Лагард заявила журналістам у четвер, що «несподіване та екстраординарне» зростання інфляції здивувало політиків.

Вона сказала, що зростання роздрібних цін на енергоносії може призвести до ще більшого зростання інфляції у середньостроковій перспективі.

Економіка США

Економіка США тим часом зросла на 2,6% у минулому кварталі, що вказує на те, що ситуація ще не пом’якшується.

Читайте також:  Землетруси поблизу Сирії та Туреччини не припиняються

Нові дані про витрати на особисте споживання в п’ятницю, найкращий показник інфляції Федеральної резервної системи, показали, що Америка все ще бореться з підвищеними цінами. У Європі ситуація аналогічна.

Навіть Федеральна резервна система, схоже, не розуміє, коли вона припинить підвищення ставок

Ця двозначність була чудово виражена в промові президента Федерального резервного банку Клівленда Лоретти Местер раніше цього місяця.

«Малоймовірно, що ми побачили повний вплив на домогосподарства та підприємства останнього проведеного нами підвищення ставок, і було б недоцільно продовжувати підвищувати ставки доти, доки інфляція не знизиться до 2 відсотків».

Вона сказала: «Грунтуючись на повідомленнях ФРС, фінансові умови почали посилюватись задовго до нашого першого підвищення ставки в березні, і ці наслідки позначилися на економіці. Проте висока інфляція зберігається, що свідчить про необхідність подальшого підвищення ставок».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я