РФ не випускає українців із окупованих областей

15

На сполох б’є Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

РФ не випускає українців із окупованих областей.  Фото: @enmediatv / telegram

Мешканці Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей не залишають спроб залишити анексовані території. Проте, порівняно з серпнем, за даними Мінреінтеграції, кількість успішних випадків евакуації знизилася в десятки разів. РФ не випускає цивільних, щоб утруднити контрнаступ ЗСУ, – вважають в українському керівництві.

РФ не випускає українців на тлі майбутньої гуманітарної катастрофи

Із чотирьох анексованих областей із серпня виїхали понад 130 тисяч українців. У рамках обов’язкової евакуації Донецьку область, за даними Мінреінтеграції, залишили 26 тисяч людей. З них понад чотири тисячі — діти, близько півтори тисячі — інваліди-опорники.

Напередодні зими з районів Харківської області, в яких після боїв не відновлено комунальну інфраструктуру, виїхало понад 21 тисяча громадян України. Ця евакуація була організована українським керівництвом. Наразі, як повідомляє Мінреінтеграція, ситуація ускладнилася.

Як і раніше, мешканці тимчасово окупованих територій намагаються евакуюватись. Однак зробити це вдається не всім. Армія РФ гальмує машини на блокпостах та не випускає людей. З початку серпня із чотирьох анексованих нині регіонів зуміли виїхати понад 80 тисяч українців. За останній тиждень лише близько тисячі. Незабаром бездоріжжя зробить розбиті танками дороги непрохідними.

Українська влада передбачає серйозне погіршення ситуації не тільки через лінію фронту, що наближається. Безперервні обстріли з обох боків руйнують енергосистему та водопостачання у чотирьох регіонах. Становище схоже на те, що відбувається на підконтрольних Україні територіях. Однак там відновлення зруйнованого можливе, і воно продовжується, в тому числі завдяки допомозі українських партнерів.

РФ не випускає українців, свій живий щит

Українське керівництво бачить лише одну підставу для таких дій армії РФ: військові намагаються використовувати людей, що залишилися на окупованих територіях, як живий щит. У ході контрнаступу ЗСУ це може стримати темпу просування української армії.

Російська сторона, втім, у тому самому звинувачує українську армію. Нібито у містах Запоріжжя ЗСУ розквартирувало солдатів по сусідству з цивільними, щоб прикриватися ними під час боїв. Очевидно, очевидно, що в перестрілках українські солдати мали брати участь, не виходячи з квартир.

Читайте також:  Німеччина поставила Україні ППО Patriot

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я