“Рейд у пошуках бруду провалився”

23
ХСС розкритикував обшук у штаб-квартирі ХСС, проведений на вимогу СДПН, «зелених» та ВДП з метою отримання квитанцій про пожертвування для слідчої комісії Музею майбутнього в Нюрнберзі. «Слідчий комітет – це суцільне фіаско, і досі він лише коштував величезні гроші платників податків. Сконструйовані теорії змови – це остання запекла спроба опозиції зловжити парламентським правом для незграбної виборчої кампанії», – заявив генеральний секретар ХСС Мартін Хубер у вівторок у Мюнхені, відповідаючи на запитання Deutsche Presse-Agentur. Рейд у пошуках бруду провалився: «Підхід опозиції позбавлений будь-якої правової та професійної основи. СДПН, «зелені» та ВДП просто займаються брудними розбірками».

У понеділок увечері три опозиційні парламентські групи подали клопотання про проведення обшуку у приміщеннях ХСС у Мюнхені місцевим судом. Три парламентські групи підозрюють, що там знаходяться документи щодо партійних пожертв Герда Шмельцера, нюрнберзького бізнесмена та орендодавця музейної власності. Досі ХСС відмовлявся передати документи, незважаючи на одностайну вимогу слідчої комісії. Опозиція вимагає, щоб слідчий суддя окружного суду Мюнхена конфіскував їх.

«Справа в тому, що ХСС суворо дотримується закону та порядку. Усі пожертвування, що підлягають публікації, публікуються у бухгалтерському звіті, як того вимагає партійний закон», – сказав Хубер. ХСС також «цілком співпрацював зі слідчим комітетом». Все, що було дозволено законом, було негайно повідомлено слідчому комітету та надано у розпорядження. «Невеликі пожертвування, з іншого боку, не можуть бути опубліковані з юридичних причин».

Опозиція бачить це інакше – вони підозрюють, що Шмельцер пожертвував гроші ХСС у таких розмірах, які не мають бути опубліковані. Законодавець встановив межу звітності в 10 000 євро, а це означає, що пожертвування та імена донорів нижче за цю межу залишаються прихованими. Більше того, вимога про надання документів охоплюється рамками розслідування комітету, підкреслили СДПН, Зелені та ВДП: «Згідно з чітким формулюванням мандата на розслідування, всі партійні пожертвування підприємця Шмельцера та його компаній – навіть нижче за обов’язкову межу розкриття інформації в 10 000 євро – повинні без винятку.”

Читайте також:  Критика Бушмана з боку СДПН

З кінця минулого року слідчий комітет розслідує обставини оренди комплексу будівель у центрі Нюрнбергу для філії Німецького музею. Опозиція підозрює, що гроші платників податків було витрачено марно, і що практикувався непотизм із боку ХСС. Уряд землі рішуче відкидає це. Вищий контроль у своїй заяві зазначив, що «договір про оренду приміщення було укладено у зручній для орендодавця формі і що орендна плата, як правило, була надто дорогою».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я