Реформа виборчого законодавства може набути чинності

12

Спірна реформа виборчого законодавства, що передбачає скорочення чисельності Бундестагу, може набути чинності. Бундесрат дозволив ухвалити законопроект. Однак, швидше за все, він опиниться в Карлсруе.

 

Реформа виборчого законодавства може набути чинності

Бундесрат допустив проходження спірної реформи виборчого законодавства щодо скорочення чисельності Бундестагу. У Берліні не було більшості в палаті земель за пропозицію Баварії закликати посередницький комітет. Це означає, що законопроект, який не вимагає схвалення Бундесрату, може набути чинності. Однак прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (ХСС) заявив, що Вільна держава подасть апеляцію до Федерального конституційного суду у Карлсруе.

Він заявив, що план є політично хибним, неконституційним та поділяє Німеччину. «Цілі регіони обмежуються і виключаються», – заявив Зедер у Бундесраті. На критику зазнав і міністр-президент Саксонії-Анхальт Райнер Хазелофф (ХДС). Він назвав закон «поганим» та «неправильним». Він завдає шкоди парламентській демократії та демократії загалом.

Майбутні 630 членів Бундестагу

Реформа покликана обмежити кількість депутатів у Бундестазі, який нині налічує 736 членів, до 630. Це має бути досягнуто шляхом скасування так званих звисів та компенсаційних мандатів, а також так званого положення про основний мандат.

Надмандати виникають, коли партія отримує більше прямих мандатів у результаті першого голосування, ніж їй належить за результатами другого голосування. Щоб відновити баланс сил партій за результатами другого голосування, ці переваги досі заповнювалися компенсаційними мандатами. Це завжди збільшувало чисельність Бундестагу.

Скасування положення про базовий мандат

Якщо в майбутньому партія завоює більше прямих мандатів, ніж кількість місць, на які вона має право за результатами другого голосування, реформа виборчого законодавства передбачає, що прямі кандидати будуть викреслені зі спини: Ті, хто має найслабший результат, більше не отримають місця в Бундестазі що усуне необхідність поповнення компенсаційних мандатів для відновлення балансу сил.

Читайте також:  США продасть Німеччині 60 вертольотів Boeing CH-47F Chinook

Так зване положення про базовий мандат також має бути скасовано. Досі це становище дозволяло партіям проходити до Бундестагу з тією самою кількістю інших голосів, що вони отримали, якщо вони не дотягують до п’ятивідсоткового бар’єру, але виграють не менше трьох прямих мандатів. 2021 року цим скористалася Ліва партія. ХСС у 2021 році набрав 5,2 відсотка, але виграв майже всі прямі мандати у Баварії. ХСС та ХДС утворюють парламентську групу у Бундестазі.

Бундестаг ухвалив реформу в середині березня голосами СДПН, ВДП та «зелених» на тлі різких протестів з боку ХДС/ХСС та Лівої партії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я