Путін використовує ядерне залякування – експерт

19

Заяви Російського Президента Володимира Путіна щодо можливості застосування ядерної зброї в Україні — не що інше як залякування. Так вважає член Міжнародної керівної групи лауреата Нобелівської премії миру Міжнародної кампанії за відміну ядерної зброї Акіра Кавасакі.

Алесь Усцінав/Pexels

Заяви Російського Президента Володимира Путіна щодо можливості застосування ядерної зброї в Україні – це ядерне залякування. Таку думку в інтерв’ю Aussiedlerbote висловив член Міжнародної керівної групи Міжнародної кампанії за відміну ядерної зброї Акіра Кавасакі.

На початку жовтня президент США Джо Байден заявив, що світові загрожує ядерний армагедон вперше з Карибської кризи 1962 року. Байден стверджував, що Путін не жартував щодо застосування ядерної зброї, оскільки російська армія не досягла успіхів в Україні.

Реагуючи на заяви Путіна, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що якщо Росія застосує ядерну зброю в Україні, вона обов’язково отримає потужну військову відповідь. Однак він не уточнив, чи буде удар ядерним.

Тим часом, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що члени НАТО не бачать, що Росія збирається завдати ядерного удару. Однак Столтенберг оголосив про спеціальні навчання з ядерного стримування вже наступного тижня. Навчання розпочалися у понеділок і триватимуть до кінця жовтня.

Війна посилюється

Наразі дуже складно оцінити реальну можливість застосування Росією ядерної зброї в Україні, тому що дії Володимира Путіна складно передбачити, вважає Кавасакі.

«Війна насправді посилюється. Ніхто не може виключити можливе застосування ядерної зброї, доки вона триває», – каже Кавасакі.

Експерт вважає, що наслідки ядерної війни можуть бути катастрофічними.

«Це призведе до величезних руйнувань та невимовних людських страждань. І від цього доведеться дуже довго відновлюватись», – каже він.

Зараз дуже часто кажуть, що Путін може застосувати тактичну ядерну зброю (ТЯО) або зброю малої потужності, нагадує Кавасакі.

Читайте також:  Нова хвиля мобілізації в Україні

«Варто нагадати про бомби, які скинули на Хіросіму та Нагасакі. Вони спустошили цілі міста та забрали життя сотень тисяч людей у ​​1945 році, і вони вважаються «малою» ядерною зброєю за сьогоднішніми стандартами», – каже Кавасакі.

Порушення міжнародного права

Путін та інші високопосадовці кажуть, що Росія застосує ядерну зброю лише у разі екзистенційної загрози для держави. Це відповідає основній політиці держави у галузі ядерної зброї, вважає експерт.

«Неодноразові відверті заяви лідера країни на тлі безперервної жорстокої війни – це ніщо інше як ядерне залякування», – вважає Кавасакі.

Такі промови, вважає експерт, є порушенням міжнародного права як статуту ООН щодо загрози миру, так і Договору про заборону ядерної зброї від 2017 року.

«Більше того, хто вирішуватиме, що існує «екзистенційна загроза державі» і за якої умови? З огляду на непередбачувану поведінку російського керівництва не можна розслабитися, припустивши, що вони ніколи не застосують ядерну зброю. А якщо й застосують, то у винятковому випадку, якщо пряма загроза», – вважає Кавасакі.

Небезпечне та порочне коло

Така сама проблема існує і в США, і на заході, які теж дотримуються політики ядерної відповіді у разі реальної загрози для держави.

«Це дуже небезпечне, хибне коло протидії ядерним загрозам ядерними загрозами. Будь-яке застосування ядерної зброї однією стороною, швидше за все, викличе удар у відповідь іншої сторони. І це розпочне ядерну війну, яка призведе до глобальної катастрофи. Це Армагеддон, про який нещодавно говорив Байден», – каже експерт.

kremlin.ru

Кавасакі нагадав, що у серпні під час конференції держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) майже погодили проект підсумкового документа. На тій конференції країни затвердили, що «загроза застосування ядерної зброї сьогодні вища, ніж будь-коли з часів холодної війни».

Читайте також:  12 суден вийшли з портів України

“І я вважаю, що це правильна оцінка поточного стану світу”, – каже експерт.

Початок кінця світу

Путін може вважати, що Росії потрібно показати свою ядерну міць на заході. Тому Москва може застосувати ядерну зброю щодо безлюдної місцевості або випробувати ядерну зброю для «демонстрації», каже Кавасакі.

«Проте це спричинить руйнівні наслідки як для людини, так і для навколишнього середовища. І це, напевно, викличе ядерну відповідь заходу, що означатиме початок кінця світу. Саме тому Путін та інші лідери повинні припинити використовувати ядерну зброю як інструмент своєї гри та використовувати людство як заручника», – каже Кавасакі.

Саме Росія має припинити військові дії та негайно піти з України, вважає Кавасакі.

«Але заходу також слід перестати думати, що вони можуть досягти цього, погрожуючи Росії ядерною зброєю. Необхідно використовувати розумніші, ненасильницькі засоби, щоб уникнути глобальної ядерної катастрофи», – каже експерт.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я