Путін навряд чи застосує ядерну зброю

15

Президент РФ чудово розуміє, що ядерний удар призведе до дуже серйозних наслідків для Росії.

Путін навряд чи застосує ядерне

Автор американського журналу Foreign Affairs Ден Райтер поспішає заспокоїти громадськість. На його думку, президент Росії Володимир Путін навряд чи застосує ядерну зброю. Тому що Кремль має серйозні приводи побоюватися переходу до крайніх заходів.

Путін навряд чи застосує ядерну зброю через непопулярність війни

Райтер пояснює свою логіку тим, що громадськість іноді думає про диктаторів набагато гірше, ніж є насправді. Якими б божевільними авторитарних політиків не вважали, ті все одно найчастіше керуються певними методами аналізу.

І президент Росії має перед собою певні дані щодо думки суспільства. Особливо на тлі, як заявляє сам Путін, часткової мобілізації, що вже завершилася.

Путін вбачає реакцію народу на мобілізацію.  Фото: Mr.  Tempter / Shutterstock.com

Результати якої можна оцінювати із двох точок зору. З першої Збройних сил РФ (ЗС РФ) набрали необхідні 300 тисяч чоловік, як минулого тижня оголосили в Кремлі. Але на противагу виступає інша перспектива: досі невідомо скільки громадян Росії залишило країну з 21 вересня.

Крім екстреної еміграції затятих противників мобілізації, є й інша проблема. Адже в російськомовному сегменті інтернету, як наголошує Райтер, дедалі активніше поширюються повідомлення про проблеми російської армії.

Конкретніше, про некомпетентність командування, низький рівень підготовки особового складу та нестачу обмундирування. Поширення такої інформації не сприяє підвищенню патріотичних настроїв. Як і рейтинг Кремля.

Путін навряд чи застосує ядерну зброю через ескалацію конфлікту

Тому застосування ядерної зброї навряд зустріне схвалення серед населення РФ. Але Путін має ще одну причину не замислюватися про червону кнопку. Незважаючи на деякі заяви на цю тему.

Наприклад, президент Росії наприкінці жовтня сказав, що загроза застосування ядерної зброї існує доти, доки вона виробляється. Але Райтер зауважує, що суспільство, налякане розмовами про валізи з кнопками, почало шукати підсмисл у цій заяві.

Читайте також:  Війна в Україні 9 січня

Хоча Путін просто констатував факт. Без прямих чи непрямих вказівок те що, що саме Росія цьому конфлікті використовує свій боєзапас.

І автор Forreign Affairs пояснює, що президент РФ чудово розуміє, чим загрожує застосування ядерної зброї. Навіть не з погляду гуманістичних поглядів. А з перспективи воєнної стратегії.

Путін не бажає переростання конфлікту у міжнародний масштаб.  Фото: Gil Gorzo/Shutterstock.com

Розв’язання війни викликало засудження у лідерів різних країн. А також запровадження економічних санкцій. Це певний удар, але інші сторони не втручаються у військове протистояння Росії та України.

Так, постачають техніку, консультують українську армію — але таке було і в інших війнах останнього сторіччя. Але не втягують у конфлікт свої регулярні війська.

Поки що Путін не переходить за межу тих рамок, коли міжнародна спільнота не хоче вживати більш суворих заходів. Тоді як натискання на червону кнопку викликає принципово іншу реакцію. І спровокує інші країни змінити свій підхід до питання.

Адже тоді блок НАТО, як зазначає Райтер, матиме всі повноваження щодо повноцінного вступу до фази збройного конфлікту. Тому що застосування ядерної зброї вже стане загрозою щонайменше для всієї континентальної Європи.

І саме це для Путіна є основним чинником. Райтер вважає, що президенту РФ важливо зберегти локальний характер війни. Тому що за зміни масштабу дій Росія лише погіршить своє становище на фронті.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я