Інститут США: ПВК “Вагнер” – все ще загроза для Путіна

14

На думку експертів одного з американських аналітичних центрів, або російський президент свято вірить у лояльність Пригожина, або він не здатний вжити заходів проти військ «Вагнера».

 

Інститут США: ПВК “Вагнер” – все ще загроза для Путіна

ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина – все ще загроза Путіну та його силовому апарату, вважають американські експерти. «Путін, як і раніше, дозволяє «Вагнеру» і Пригожину діяти в Росії та потенційно становити загрозу його режиму», – йдеться в аналізі американського Інституту вивчення війни ISW, опублікованому у Вашингтоні в суботу ввечері (за місцевим часом). Навіть через два тижні після швидкоплинного повстання «Вагнера» за участю, ймовірно, 25 000 найманців проти російського військового керівництва, Пригожин та командири могли вільно пересуватися Росією.

На думку експертів ISW, Путін або дуже впевнений у лояльності Пригожина, або не здатний вжити заходів проти військ Вагнера. Кремлівський лідер запевнив Пригожина та його найманців «Вагнера» у безкарності після того, як вони несподівано припинили повстання. Президент запропонував найманцям підписати контракт із міністерством оборони, щоб відступити до таборів у Росії чи до сусідньої Білорусі.

Лукашенко виступив посередником

У Мінську правитель Олександр Лукашенко виступив посередником у припиненні повстання та надав бази армії Пригожина. Згідно з останніми заявами Лукашенка, ні Пригожин, ні війська досі там не влаштувалися. Експерти ISW також послалися на заяви командира «Вагнера» про те, що війська зараз перебувають у відпустці до серпня. Згідно заяв командира Антона Єлізарова, бойове ім’я Lotos, Кремль також може спробувати поставити під свій контроль найманців, що діють в Африці та на Близькому Сході.

Експерти ISW заявили, що реорганізація ПВК «Вагнер» та її передислокація до Білорусі може прояснитись не раніше осені. Точні домовленості між Путіним і його колишнім довіреною особою Пригожиним, а також подальші наслідки повстання Вагнера, що швидко закінчилося, також залишаються неясними. “Але Україна вже отримала вигоду від повстання і може продовжувати користуватися з нього”, – йдеться в аналізі ISW. «Вагнер» колись був найефективнішим бойовим підрозділом Росії в Україні, але навряд чи відіграє якусь роль у контрнаступі Києва, що триває. Бойові здібності Москви також можуть бути ослаблені.

Читайте також:  Українські солдати розпочали танкову підготовку у Мюнстері

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я