22 мирні жителі загинули внаслідок авіаудару

13

Крім боїв за стратегічні об’єкти, під час конфлікту неодноразово відбуваються напади на житлові райони. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш стурбований ситуацією, що склалася.

 

Судан: 22 мирні жителі загинули внаслідок авіаудару

Щонайменше 22 мирні жителі загинули внаслідок армійського авіаудару в Судані недалеко від столиці Хартума. Багато людей отримали поранення внаслідок атаки в місті Омдурман, яке межує з Хартумом, повідомило в суботу міністерство охорони здоров’я штату Хартум.

У країні на Африканському Розі армія під командуванням глави держави Абделя Фаттаха аль-Бурхана веде бойові дії проти воєнізованого ополчення RSF колишнього віце-глави Мохаммеда Хамдана Дагло з середини квітня після того, як відкрито загострилася боротьба за владу між двома генералами перевороту. У Хартумі та околицях, окрім боїв за стратегічні об’єкти, відбуваються постійні напади на житлові квартали. Бійці RSF використовують захоплені будинки мирних жителів як прикриття. У суботу RSF звинуватила армію у вбивстві щонайменше 31 особу.

Гутерріш глибоко стурбований

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив інцидент за словами прес-секретаря. «Генеральний секретар, як і раніше, глибоко стурбований тим, що війна між арміями, що триває, поставила Судан на межу повномасштабної громадянської війни, потенційно дестабілізуючи весь регіон», – заявив його заступник Фархан Хак у Нью-Йорку в суботу.

За даними організації з моніторингу конфліктів ACLED, з початку бойових дій у Судані загинуло щонайменше 3300 людей. За останніми даними Агентства ООН у справах біженців, 2,9 мільйона людей у ​​Судані стали переміщеними особами внаслідок конфлікту, понад 600 тисяч бігли до сусідніх країн. Крім Хартума, регіон Дарфур на заході країни, який протягом десятиліть роздирали етнічні конфлікти, особливо страждає від важких боїв і дедалі більшої ескалації етнічного насильства.

Читайте також:  "У суді за "нісенітницю собачу"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :