Індонезія закликає до миру у М’янмі

35

У М’янмі панує хаос після воєнного перевороту, що стався два роки тому. У спробі повернути країну до демократії Індонезія має відіграти ключову роль. Острівна держава закликає до припинення насильства.

 

Саміт АСЕАН: Індонезія закликає до миру у М’янмі

Уряд Індонезії закликав до припинення насильства в М’янмі напередодні початку саміту АСЕАН у Лабуан Баджо на острові Флорес. Триваюча криза в колишній Бірмі після військового перевороту два роки тому є одним із ключових питань на переговорах у середу та четвер. Десять країн, включаючи М’янму, входять до Асоціації держав Південно-Східної Азії. Проте представники військової хунти не були запрошені на зустріч.

Блок вже давно намагається виступити посередником у конфлікті, який спалахнув після усунення від влади фактичного глави уряду Аун Сан Су Чжі – поки що безуспішно. Лауреат Нобелівської премії миру була засуджена судом хунти до більш ніж 30 років ув’язнення за передбачувані правопорушення. Країна продовжує занурюватися в хаос та насильство. Збройні угруповання борються проти військових, які намагаються жорстоко придушити будь-який опір.

Тільки на початку тижня конвой АСЕАН, в якому також їхали два дипломати з Індонезії та Сінгапуру, потрапив під обстріл у М’янмі, повідомив у вівторок журналістам президент Індонезії Джоко Відодо. Але цей напад не зменшить рішучості його країни та АСЕАН встановити мир у М’янмі, сказав Відодо у рибальському селі Лабуан Баджо. «Припиніть насильство, бо воно лише шкодить цивільному населенню і нікому не приносить користі».

Індонезія, найбільша у світі острівна держава, цього року головує у групуванні АСЕАН. Ця країна вже давно відіграє ключову роль у спробах переконати генералів М’янми повернутись до демократії.

Але критики звинувачують АСЕАН у недостатньо жорсткому ставленні до керівництва М’янми. У квітні 2021 року країни-учасниці узгодили план із п’яти пунктів щодо вирішення кризи. Серед іншого, план потребує негайного припинення насильства та діалогу між усіма сторонами конфлікту. Однак досі хунта не виявила бажання виконати цей план.

Читайте також:  Навального перевели із СІЗО: що чекає на опозиціонера?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я