Індія запустила ракету на Місяць

6

Найгустонаселеніша країна світу намагається зробити те, що досі вдавалося лише небагатьом державам: здійснити керовану посадку космічного апарату на Місяць. Наразі ракета знаходиться на шляху до супутника Землі.

 

Індія запустила ракету на Місяць

Індія вкотре запустила ракету на Місяць. Це видно на оперативних зображеннях, отриманих Індійською організацією космічних досліджень (ISRO) із космічної станції Satish Dhawan у штаті Андхра-Прадеш.

За допомогою безпілотного апарату Chandrayaan-3 Індія хоче досліджувати маловивчену південну сторону Місяця. Але спочатку необхідно відпрацювати контрольовану посадку на Місяць, яка має відбутися 23 чи 24 серпня. Досі така м’яка посадка вдавалася лише США, Радянському Союзу та Китаю. У перекладі з санскриту Chandrayaan означає “місячний автомобіль”.

2019 року перша спроба була невдалою. Під час польоту Чандраян-2 посадковий модуль неконтрольовано впав на поверхню супутника Землі. Пізніше космічне агентство повідомило парламент у Нью-Делі, що під час зближення з Місяцем виникли проблеми з гальмами. Раніше Індія вже мала іншу місію до Місяця: перший місячний зонд «Чандраян-1» був запущений у 2008 році і здійснив орбітальний політ до Місяця без посадки на нього. У ході нинішньої місії планується досягти місячної орбіти приблизно за 15–20 днів, йдеться у повідомленні.

Космічна програма Індії розпочалася у 1960-х роках. У перші десятиліття основна увага приділялася дешевому висновку до космосу певних супутників. В даний час країна ставить перед собою більш амбітні цілі, і зовсім недавно під час візиту прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до президента США Джо Байдена було оголошено про розширення співробітництва в космічній сфері.

Читайте також:  "Коринні жителі найкращі "охоронці лісу"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я