Готуємо придане для малюка: які засоби гігієни та медикаменти покласти в нього

12

Народження малюка, безумовно, одна з найпрекрасніших, але в той же час і найтривожніших подій у житті батьків. Як вибрати засоби гігієни та медикаменти для першого посагу малюка? Пропонуємо ознайомитись з підготовленими порадами педіатра Дитячого клінічного університету Дайри Бренчі.

Усвідомлюючи, що турбота про посаг малюка для молодих батьків означає додаткові витрати, підприємства та самоврядування приходять на допомогу. Наприклад, придане малюкам, що народилися в Олайні, дарує фармацевтичне підприємство Olainfarm. Однак більшості батьків доводиться подбати про це самим, тому особливо важливо ретельно оцінити, що купувати заздалегідь, а які покупки можна зробити пізніше, коли виникне конкретніша необхідність.

В очікуванні малюка у мами та тата часто виникає відчуття, що їм потрібно абсолютно все, ну або, принаймні, 90% того, що пропонують торговці товарами для немовлят. Але насправді це зовсім негаразд. Для турботи про гігієну та здоров’я новонародженого необхідні лише основні продукти. Як пояснює педіатр Дайра Бренча, якщо вдома є немовля, що нещодавно народилося, у посагу повинні бути засоби для догляду за шкірою, вимірювання температури, а також деякі медикаменти першої необхідності та харчові добавки.

Для догляду за шкірою

У посагу обов’язково має бути призначене для дітей мило. Так зване “звичайне” мило може сушити і, отже, дратувати чутливу шкіру малюка. Те саме стосується вологих серветок. «Хочу наголосити, що вологі серветки не повинні замінювати воду! Вони є рішенням, коли ви знаходитесь поза домом. Ми рекомендуємо підмивати попку м малюка щодня після кожної дефекації», каже педіатр.

Шкіра новонародженої дитини набагато чутливіша і ніжніша, іноді можна спостерігати, що шкіра стає сухою і навіть лущиться. Не виключено, що у віці кількох тижнів на обличчі малюка з’являються пухирці. Зазвичай їх не потрібно лікувати, оскільки вони пов’язані із впливом гормонів матері. Для догляду за шкірою новонароджених та немовлят слід вибирати придатні для цієї мети засоби без барвників та ароматизаторів, при необхідності проконсультувавшись із сімейним лікарем чи фармацевтом.

Читайте також:  5 найпопулярніших помилок під час миття волосся

У перші дні життя необхідно доглядати пупкову ранку. Зазвичай вона гоїться і особливого догляду не вимагає, головне промивати чистою водою і стежити, щоб підгузки не викликали зайвого роздратування, проте з метою безпеки було б добре, якби вдома був дезінфікуючий засіб, наприклад, «Фурасол», який можна було б використати за необхідності . Якщо лікар не дав особливих вказівок, то доглядати пупок потрібно щодня.

Для вимірювання температури

При підготовці посагу малюка не можна забувати і про термометри. «У будинку обов’язково має бути два термометри. Один для вимірювання температури води у ванні, а інший – для вимірювання температури тіла дитини. Щоб дізнатися останній показник, все більше батьків обирають купівлю безконтактних термометрів, адже їхнє застосування дуже зручне. У той самий час слід пам’ятати, що це термометр вимірює температуру поверхні тіла. Тому вона варіюватиметься в залежності від того, куди вміщено пристрій. Нормальна температура новонародженої дитини може бути до 37,4 градусів за Цельсієм, адже важливо, в який час її вимірюють, наприклад після їжі, вона буде вищою. До того ж, він може бути змінною. У немовляти ще не дозріли центри головного мозку, які регулюють температуру тіла. Це означає, що дитина може швидко охолонути, а також швидко перегрітися. Батьки повинні дбати про комфортну температуру навколишнього середовища, оптимальну в приміщенні, де знаходиться малюк, є температура 22 градуси», — наголошує фахівець. У той же час вона пропонує батькам звернутися до спостерігача сімейного лікаря або педіатра, якщо є підозри, що підвищена температура тіла новонародженого пов’язана з хворобою.

Медикаменти та харчові добавки

Якщо вдома є немовля, у шафці з ліками повинні бути також медикаменти першої необхідності та окремі харчові добавки. «Перше, що має бути в аптечці, — жарознижувальний засіб, який підходить для новонароджених. Якщо є вибір, я б рекомендувала віддати перевагу медикаментам або свічкам, що ректально застосовуються, які містять парацетамол», — каже Бренча.

Читайте також:  Які продукти уповільнюють старіння і від чого людина старіє раніше

У свою чергу, як ще один продукт, який слід придбати після консультації з сімейним лікарем або фармацевтом, фахівець згадує придатні для новонароджених пробіотики, які містять біфідобактерії. Кишковий тракт новонародженої дитини при народженні відносно стерильний, а мікрофлора утворюється поступово і залежить від ряду факторів, таких як харчування, довкілля, стан здоров’я. Бувають ситуації, коли пробіотики, що додатково використовуються, допомагають забезпечити кращий рівень комфорту малюка, знизити газоутворення.

Педіатр також нагадує, що з третього тижня життя немовляті потрібно давати також вітамін D. Найчастіше немовляті рекомендується давати 400-600 МО (міжнародних одиниць) вітаміну D. У міру зростання малюка дозу потрібно збільшувати, але про це обов’язково повідомить сімейний [врач] або педіатр, що спостерігає дитину. Вітамін D слід приймати також і молодій матусі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :