Проти Аббаса не порушено справу про розпалювання ненависті

7

Прес-конференція між президентом Палестини Аббасом та федеральним канцлером Шольцем викликала обурення у 2022 році. Шольця критикували за те, що він не відреагував одразу на релятивізацію Голокосту.

Генеральна прокуратура – ​​Проти Аббаса не порушено справу про розпалювання ненависті

Звинувачення палестинського президента Махмуда Аббаса в Голокості на адресу Ізраїлю, які пролунали на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН), поки що не матимуть жодних кримінальних наслідків. Попередній розгляд не буде розпочато, заявила в понеділок берлінська прокуратура. На думку відомства, Аббас справді вчинив злочин, пов'язаний із підбурюванням народу, йдеться у повідомленні. Однак він має імунітет, а це означає, що існує перешкода для його судового розгляду.

Таку оцінку Генеральна прокуратура підтвердила рішення прокуратури Берліна. Однак, на відміну від вищої інстанції, Генеральна прокуратура вважає, що злочин, який полягає у розпалюванні ненависті, було скоєно. За словами представника влади, заяви Аббаса були порівнянням, яке принижувало значення Голокосту і могло порушити суспільний спокій.

Аббас відвідав Німеччину у серпні 2022 року на запрошення німецького уряду. На спільній прес-конференції із Шольцем у канцелярії він звинуватив Ізраїль у численних «холокостах» проти палестинців, що викликало обурення. «Ізраїль скоїв 50 масових вбивств у 50 палестинських місцях з 1947 року до сьогодні», – сказав Аббас, додавши: «50 масових вбивств, 50 голокостів».

Шольц: «Обурливий зрив»

Пізніше Шольц назвав ці заяви «обурливим зривом». Сам федеральний канцлер розкритикував за те, що не відповів на прес-конференції. Політик СДПН спостерігав за висловлюваннями з явно сердитим виразом обличчя та не зробив жодної спроби відреагувати. Однак його речник Штеффен Хебестрайт оголосив про завершення прес-конференції відразу після відповіді Аббаса.

За даними влади, через висловлювання Аббаса було подано дві кримінальні заяви до поліції та прокуратури Берліна. Відповідальність за це взяла на себе прокуратура. Вони припинили справу, не розпочавши розслідування, оскільки не вважали, що злочин, який полягає у розпалюванні ненависті, було скоєно, йдеться у повідомленні.

Читайте також:  Війна в Україні: Росія форсує військовий успіх

Заявники подали апеляцію на це рішення. За даними Генеральної прокуратури, вони були задоволені, принаймні щодо кримінальної кваліфікації висловлювань. «Порівняння, проведене Аббасом, явно не має об'єктивної фактичної основи, оскільки становище палестинського населення з моменту заснування держави Ізраїль навіть віддалено не порівнянне зі становищем єврейського населення Європи під владою нацистів і принижує як кількість, так і якість скоєних на той час злочинів», – заявили у відомстві.

Імунітет з міжнародного права

Однак, на думку Генеральної прокуратури, Аббас відповідає вимогам імунітету – навіть попри те, що Федеративна Республіка Німеччина досі не визнала палестинські автономні території як державу. На думку відомства, положення Закону про судову конституцію все ж таки застосовні.

Після інциденту, який стався в серпні 2022 року, представник Федерального міністерства закордонних справ уже висловив думку, що Аббас має право на імунітет відповідно до міжнародного права, оскільки він діяв як представник Палестинської автономії.

Проте думки експертів-юристів із цього приводу розходяться. Згідно з заявою Генеральної прокуратури, обидва заявники можуть отримати перегляд попередньої оцінки в Берлінському апеляційному суді в рамках так званої процедури примусового виконання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я