Протести у Перу: 200 арештів

17

На тлі зіткнень, що відновилися між демонстрантами і поліцією під час протестів проти уряду Перу по всій країні, поліція евакуювала університет у Лімі і заарештувала понад 200 осіб. Про це повідомила перуанська мовна компанія RPP Noticias з посиланням на головного прокурора Альфонсо Барренечеа в суботу (за місцевим часом).

Згідно з звітом, заарештованих звинуватили у незаконному проникненні на територію кампуса Національного університету Сан-Маркос, одного з найважливіших та найстаріших університетів Америки. За даними RPP Noticias, вони прибули до столиці з міст Пуно та Куско на півдні андської країни, щоб взяти участь у протестах проти уряду тимчасового президента Діни Болуарте.

Декілька десятків загиблих з початку протестів

Верховний комісар ООН з прав людини в Перу повідомив, що з початку протестів у грудні в американській країні загинуло вже кілька десятків людей.

Криваві протести мали серйозні наслідки для туризму у Перу. Згідно з заявою, Міністерство культури закрило доступ до знаменитого зруйнованого інками міста Мачу-Пікчу «у зв’язку з поточною соціальною ситуацією в нашому регіоні». Понад 400 туристів, що застрягли, були доставлені в Куско, як повідомило перуанське інформаційне агентство «Agencia Andina».

Демонстранти, багато з яких є жителями бідного півдня країни, вимагають відставки тимчасового президента Болуарте, розпуску Конгресу та звільнення ув’язненого екс-президента Педро Кастільйо. Колишній учитель сільської школи хотів попередити вотум недовіри у грудні та розпустити Конгрес. Після цього парламент усунув його з посади. Він був заарештований за звинуваченням у спробі державного перевороту і перебуває у попередньому ув’язненні.

Читайте також:  Зустріч з новим президентом Лулою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я