Папа засуджує війни та матеріалізм

13

Під враженням від воєн та конфліктів у світі Папа Франциск відкрив цьогорічні різдвяні урочистості на різдвяній месі в базиліці Святого Петра. Глава католицької церкви засудив криваві конфлікти – зокрема, війна в Україні викликала жах у 2022 році.

У той же час, понтифік закликав людей не гнатися за матеріальними благами на Різдво, а піклуватися про ближнього. На Святій землі християни з усього світу відзначали традиційну різдвяну ходу з Єрусалиму до Віфлеєму.

Після того, як пандемія корони дозволила провести лише обмежену кількість служб у Ватикані у різдвяні свята 2020 та 2021 років, цього разу базиліка Святого Петра була знову сповнена напередодні Різдва. За даними Святого Престолу, близько 7 000 віруючих перебували у базиліці, і близько 3 000 людей також стежили за месою зовні на площі Святого Петра.

Папа Римський: Гідність та свобода зневажаються ногами

Папа використав проповідь для засудження воєн: «Люди у світі, які прагнуть влади та грошей, поглинають навіть своїх сусідів, своїх братів та сестер. Як багато війн! А в скільки місцях гідність і свобода зневажаються і сьогодні!». Однак у своїй проповіді він не назвав прямої війни в Україні.

Франциск назвав слабких та бідних «головними жертвами людської жадібності». 86-річна людина, яка стежила за службою, в основному сидячи поряд з вівтарем через хворобу коліна, сказала: «І в це Різдво людство, яке ненаситно прагне грошей, влади та задоволень, не залишає місця для маленьких, для безлічі ненароджених, бідних, забутих людей, як це було з Ісусом. Особливо я думаю про дітей, яких поглинають війни, злидні та несправедливість».

Ісус народився без розкоші та комфорту – але завдяки цьому «відкрилося справжнє багатство життя», а саме міжособистісні стосунки, наголосив Франциск. «Звичайно, нелегко залишити затишне тепло мирського життя і увійти до суворої краси Віфлеємського гроту», – проповідував він. «Але ми маємо пам’ятати, що без бідних немає справжнього Різдва. Навіть без них ви святкуєте Різдво, але не Різдво Ісуса».

Читайте також:  Асоціації вимагають 100 мільярдів на "поворот в освіті

Різдвяна хода до Віфлеєму

Вже в суботу вдень традиційну різдвяну ходу очолила колона возів із Єрусалиму до Віфлеєму. Глава католицької церкви на Святій Землі П’єрбаттіста Піццабалла подолав останню частину шляху до ясел у Віфлеємі пішки. Там його було прийнято представниками християнства.

У різдвяні свята очікуються десятки тисяч відвідувачів, на відміну від останніх двох років Корони. Міністерство туризму Ізраїлю очікує близько 120 тисяч паломників.

У своєму різдвяному посланні представники різних церков Святої Землі висловили жаль з приводу частих нападів на християн та дискримінації. За їхніми словами, молоді християни більше не відчували себе бажаними гостями на землі своїх предків, і багато хто з них залишив регіон. В результаті відсоток християн продовжує знижуватися.

Із приблизно п’яти мільйонів палестинців на Західному березі та в секторі Газа менше двох відсотків є християнами. Згідно з останніми даними Ізраїльського бюро статистики, в Ізраїлі проживає близько 185 000 арабів-християн, які становлять близько 1,9 відсотка населення. В Ізраїлі проживає близько 9,6 мільйона людей, три чверті з них – євреї.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я