Жінки проводять демонстрації проти заборони навчання в університетах

14

У західному афганському місті Герат десятки жінок провели вчора акцію протесту проти вигнання їх із університетів країни. Вони вийшли на вулиці невеликими групами, скандуючи такі гасла, як «Освіта – наше право», – сказав один із демонстрантів газеті Deutsche Presse-Agentur.

Жінки зібралися перед офісом губернатора провінції. Потім таліби розігнали протести за допомогою водометів та палиць, додала вона. На відеозаписах у соціальних мережах видно, як пожежна машина обливає рідин, що протестують.

У столиці Кабулі таліби вчора продемонстрували посилену військову присутність. Там також десятки жінок провели у четвер демонстрацію проти нещодавно введеної університетської заборони. Як повідомляється, принаймні одна з жінок з того часу зникла безвісти.

Співробітникам НУО загрожують усуненням від роботи

На даний момент жінки-працівниці всіх національних та міжнародних неурядових організацій мають бути усунені від роботи. Цього вимагало Міністерство економіки країни у вчорашньому листі. Причина у цьому, що не дотримуються розпорядження керівництва Талібану про носінні хіджабу, тобто. хустки. Якщо організація не виконає цього наказу, її ліцензію буде відкликано, йдеться у листі.

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив учора «глибоке занепокоєння» у Твіттері. Він сказав, що ця заборона для жінок порушить постачання гуманітарної допомоги до Афганістану. «Жінки відіграють центральну роль в операціях з надання гуманітарної допомоги у всьому світі, – сказав Блінкен. Таке рішення може мати руйнівні наслідки для народу Афганістану.

З моменту приходу до влади у серпні 2021 року ісламісти значно обмежили права жінок в Афганістані. Багатьом жінкам не дозволили повернутись на свої робочі місця. Нині дівчата і жінки значною мірою виключені із життя. У вівторок таліби заборонили жінкам відвідувати усі університети. Жінки, які протестували на захист своїх прав, у минулому неодноразово затримувалися, іноді на кілька тижнів.

Читайте також:  Спортсмени не несуть відповідальності за спортивну політику

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я