Великі перешкоди для шкільних поїздок після Brexit

22

Для багатьох поколінь це була класика: прогулянка зі шкільними друзями від лондонського Біг-Бена до Букінгемського палацу в перервах між фотографуванням з червоною телефонною будкою та першим випробуванням класної англійської в реальному житті. Для шкільних поїздок та мовних турів за кордон німецьких шкіл, а також для студентів Великобританія була одним із найпопулярніших напрямків – до Brexit.

Якщо вірити результатам опитування, проведеного галузевою асоціацією Tourism Alliance серед добрих 80 європейських провайдерів таких поїздок, до кінця літа 2022 року до Великобританії вирушило на 83 відсотки менше школярів з Європи, ніж у 2019 році, тобто до Brexit та пандемії. До серпня провайдери привезли до Великобританії понад 37 000 студентів, щоб ті могли покращити свою англійську, дізнатися про країну та культуру, а також завести друзів. Це значне зниження: у 2019 році їх було ще близько 306 тисяч.

Число абітурієнтів із країн ЄС знову знизилося

Британські острови також тривалий час були найпопулярнішим напрямком для багатьох студентів. Але після Brexit студентам із ЄС тепер доведеться пройти через додаткові труднощі через нові візові правила. Крім того, британським університетам наразі дозволено стягувати з громадян ЄС більш високу плату за навчання.

Кількість студентів-першокурсників із країн ЄС у Великій Британії у 2022 році знову скоротилася, згідно з даними центрального органу з прийому абітурієнтів UCAS (Universities & Colleges Admissions Service). На початку навчального року восени було прийнято 10 910 потенційних студентів із ЄС. У 2021 році їх буде 12 670. У 2020 році, коли ще діяли старі правила, їх було більш ніж удвічі більше.

Принцип «списку тревелерів» скасовано

У разі короткострокового перебування, наприклад, шкільних поїздок, величезний спад має, зокрема, одну практичну причину: вихователі більше не можуть в’їжджати в країну разом із учнями всією групою, як це було раніше, маючи при собі список із даними про супутників. Після Brexit цей принцип «Списку мандрівників» було скасовано. Натомість тепер учні повинні пред’являти паспорт в індивідуальному порядку.

Читайте також:  Голосування щодо кандидатури керівника знову відкладається

“Однак багато школярів взагалі не мають паспортів”, – говорить Річард Тумер, голова Туристичного альянсу, в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Крім того, у деяких випадках доведеться оформлювати візи, наприклад, для школярів інших національностей, які не мають права на паспорт ЄС. “Перешкоди стають непереборними”, – резюмує Тумер. “Наслідки Brexit абсолютно драматичні”. Він особливо шкодує за втратою контактів, які зазвичай зав’язуються у студентів під час поїздок. «Вони не лише продовжують повертатися, а й привозять свої враження про британські регіони додому».

Південь Англії відчуває спад мовних поїздок

У той час як для багатьох шкільних класів це був London Calling, згідно хітової пісні британського гурту The Clash, південне узбережжя Англії особливо популярне для мовних поїздок. Для таких міст, як Брайтон, Гастінгс або Борнмут, поїздки є основним економічним фактором. Не лише самі мовні школи, а й готельний бізнес, гастрономія та інші галузі отримують зиск протягом десятиліть. “Цей сектор сильно постраждав”, – говорить Тумер. За даними його асоціації, близько 17 000 робочих місць пов’язані із цією галуззю. “Це проблема, яку необхідно вирішити”.

Асоціація шкіл німецької мови та операторів мовних поїздок може підтвердити цей спад. “Промисловість сильно вражена”, – сказала dpa управляючий директор Юлія Ріхтер. 2022 року таких поїздок було дуже мало. Крім Brexit, це також було пов’язано з невизначеною ситуацією в Короні минулої зими та навесні, коли обмеження все ще діяли і довгострокове планування було практично неможливим.

Однак, як і британські провайдери, німецька асоціація також розглядає посилення правил в’їзду як найбільшу перешкоду. Той факт, що всім студентам буде потрібний паспорт, а деяким навіть віза, значно ускладнює участь, наголошує Ріхтер. «Все це вимагає попередньої підготовки та тягне за собою додаткові витрати. Багато шкіл або вчителів, які організовують шкільні поїздки, відштовхуються від цього».

Читайте також:  Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

Поїздки до Ірландії чи Мальти натомість пов’язані з іншими труднощами. До цих місць не так легко дістатися поїздом або автобусом, і тому вони не такі економічні та екологічні, як поїздки до Великобританії, що є важливим фактором для багатьох, говорять в асоціації. «Існує мало дешевих та стійких альтернатив на південь Англії».

Нові правила в’їзду, швидше за все, залишаться

Британський уряд, схоже, не планує жодних змін, принаймні щодо правил в’їзду. «Ми визнаємо важливість обмінів між Великою Британією та іншими країнами», – відповіли у Міністерстві внутрішніх справ на запитання. «Правила в’їзду до Великобританії вже є одними з найщедріших у світі».

В результаті галузь не очікує відновлення найближчим часом: у 2023 році постачальники, опитані туристичним альянсом, як і раніше, очікують на 60 відсотків менше студентських груп, ніж до Brexit та пандемії. В Ірландії, навпаки, чекають майже такої ж кількості шкільних поїздок, як і раніше.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я