Широка підтримка президента БНД Каля

8

Президент Федеральної розвідувальної служби (BND) Бруно Каль отримав широку підтримку після виступу в комітеті із закордонних справ щодо збройного повстання найманої групи «Вагнер» у Росії.

Голова ВДП у комітеті Ульріх Лехте у відповідь на питання про те, чи не хитається крісло Каля, сказав: «Якщо хтось його відпиляв, то він просто дуже, дуже добре приклеїв його назад. І я вірю, що воно простоїть ще довго». Підтримку також отримали СДПН, «зелені» та ХДС/ХСС.

Голова комітету Міхаель Рот (СДПН) зізнався, що багато хто був здивований повстанням у Росії. «Однак після сьогоднішнього засідання у мене склалося враження, що Федеральна розвідувальна служба у співпраці з іншими спецслужбами друзів та партнерів відповідально підійшла до цієї ситуації».

Раніше Каль поінформував секретну нараду про висновки служби зовнішньої розвідки Німеччини щодо подій, пов’язаних із збройним повстанням голови найманської групи «Вагнер» Євгена Пригожина півтора тижні тому. На адресу БНД, особливо з лав парламентських фракцій СДПН та ВДП, звучала критика, що БНД, на відміну від партнерських служб, наприклад, у США, надто пізно дізналася про повстання, яке було швидко придушене. Портал новин «Піонер» повідомив, що СДПН розглядає можливість заміни Каля, який очолює службу з 2016 року.

У другій половині дня парламентський комітет з контролю над спецслужбами (PKGr) також хотів розібратися із ситуацією в Росії та Україні, а також зі звинуваченнями на адресу Каля та БНД. Там же президент БНД хотів відповісти на запитання.

Читайте також:  Добріндт застерігає від передчасного обговорення кандидатури канцлера

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :