Меркель нагородять рідкісним орденом “За заслуги перед ФРН”

36

Ангела Меркель була федеральним канцлером протягом 16 років. Тепер вона має отримати Великий хрест ордену «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» особливого зразка. До неї його отримували лише двоє.

 

Меркель нагородять рідкісним орденом “За заслуги перед ФРН”

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель (ХДС) буде удостоєна найвищої нагороди Німеччини. Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр нагородить її Великим хрестом ордену «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» особливо в квітні. Відомство федерального президента підтвердило повідомлення про це журналу “Штерн” газеті Deutsche Presse-Agentur. Досі цієї високої честі удостоївалися лише колишні канцлери Конрад Аденауер та Гельмут Коль (обидва – ХДС).

Вище Великого хреста ордена «За заслуги» є лише спеціальний рівень Великого хреста, який автоматично отримує кожен федеральний президент під час вступу на посаду. В інших випадках їм нагороджуються лише глави іноземних держав.

Меркель була федеральним канцлером із 2005 по 2021 рік. За даними «Штерн», на церемонії буде присутня її родина та багато політичних соратників. Серед інших запрошення отримали колишні глави канцлерської канцелярії Томас де Мезьєр, Рональд Пофалла, Петер Альтмайєр і Хельге Браун (усі – ХДС). Перший віце-канцлер Меркель від СДПН Франц Мюнтеферінг, прес-секретар її уряду Штеффен Зайберт та її найближчі помічники Беате Бауманн та Єва Крістіансен також включені до списку запрошених.

У списку немає нікого з нинішнього керівництва ХДС чи ХСС та ВДП, пише журнал, але є, наприклад, колишній борець за громадянські права НДР Райнер Еппельманн, актор Ульріх Маттес та колишній національний футбольний тренер Юрген Клінсманн.

Читайте також:  Федеральний фіскальний суд оголосив рішення щодо позову проти компанії Soli

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я