Лаутербах хоче перенести фармацевтичне виробництво до Німеччини

8

Перенесення значної частини фармацевтичного виробництва до Китаю чи Індії викликає занепокоєння Німеччини. Тепер федеральний уряд хоче зміцнити фармацевтичну промисловість у Німеччині. Міністр охорони здоров'я говорить про те, що треба наздоганяти.

Лаутербах хоче перенести фармацевтичне виробництво до Німеччини

Федеральний міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах (СДПН) хоче залучити до Німеччини значно більше дослідників, щоб активізувати боротьбу з раком, інфекціями та іншими серйозними захворюваннями. Новий закон про медичні дослідження має бути ухвалений до Різдва, заявив Лаутербах у Берліні.

В останні роки Німеччина сильно відстала у галузі фармацевтичних інновацій. У Великій Британії, наприклад, у десять разів більше патентів, ніж у Німеччині, та у 20 разів більше реальних виробничих майданчиків. Тепер мета полягає в тому, щоб «реіндустріалізувати Німеччину» у цій галузі. “Ми тут відстали”. Розширення досліджень має також призвести до збільшення подальшого виробництва нових ліків у Німеччині. “Де є дослідження, там є і виробництво”, – каже Лаутербах.

Швидке схвалення

Законодавчі плани передбачають цілу низку нововведень. Лаутербах каже: «Ми гратимемо у наздоганяння з клінічними дослідженнями». Зокрема, планується скоротити бюрократичні процедури: Крім того, у майбутньому заявки на проведення деяких клінічних досліджень потрібно буде подавати лише до одного офісу Федерального інституту лікарських засобів та медичних виробів (BfArM). Процес отримання дозволу має бути завершений протягом 25 днів. Зокрема, мають бути спрощені запропоновані перевірки з питань етики, радіації та захисту даних.

Ціль також полягає в тому, щоб надати дослідникам ширший доступ до медичних даних. За словами Лаутербаха, для цього необхідно об'єднати три закони, які зараз розробляються – на додаток до оголошеного закону про медичні дослідження, закону про ширше використання медичних даних та планованого закону про цифрові технології, що передбачає введення електронної картки пацієнта для всіх застрахованих осіб. За словами міністра, ці закони “значно зміцнять” Німеччину як центр фармацевтичних досліджень.

Читайте також:  Міністр оборони Ізраїлю закликає зупинити судову реформу

Більше даних та більше фінансування

Лаутербах зазначив, що в майбутньому дані, отримані під час виставлення рахунків за лікування, будуть об'єднуватися по всій країні. Таким чином, дослідження зможуть використовувати їх ефективніше. Для цього вже існує співпраця, наприклад, із США та Великобританією.

У стратегічному документі міністерства охорони здоров'я йдеться, що для створення нових виробничих потужностей у Німеччині слід також використовувати інструменти цільового фінансування. Вони розглядатимуться спільно з Міністерством економіки. Наприклад, компанії-початківці слід заохочувати податковими пільгами. Лаутербах з оптимізмом дивиться на це, незважаючи на нинішню бюджетну кризу. Міністерство економіки має «розумні ідеї».

Плани щодо зміцнення фармацевтичної промисловості відповідають результатам зустрічі, що відбулася напередодні, на вищому рівні з федеральним канцлером Олафом Шольцем (СДПН). У так званому фармацевтичному саміті взяли участь, зокрема, провідні представники фармацевтичної промисловості, федеральний міністр економіки Роберт Хабек («зелені») та міністр досліджень Беттіна Штарк-Ватцінгер (СвДП). Результати не було оголошено.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я