Суд розпочинає слухання у справі про масову депортацію

17

У жовтні Пакистан оголосив, що депортуватиме біженців, які не мають статусу резидента. Цей захід торкнувся понад 375 000 біженців. Проте кампанію з депортації зустріли критики.

Пакистан: суд розпочинає слухання у справі про масову депортацію

У Пакистані Верховний суд розпочав розгляд кількох петицій проти масової депортації афганських біженців. Про це повідомив один із заявників на платформі X (колишній Twitter). Петиції були подані активістами, політиками та юристами.

На початку жовтня уряд Ісламабаду оголосив, що депортуватиме біженців без статусу резидента, і встановив крайній термін для їхнього добровільного виїзду з країни – 1 листопада. За даними уряду на жовтень, на той момент у Пакистані проживало близько 4,4 мільйонів афганських біженців, з яких близько 1,7 мільйона не мали дійсних документів.

За даними організації Human Rights Watch, понад 375 тисяч біженців повернулися до Афганістану з моменту оголошення. Більшість із них вирушили в дорогу самостійно під тиском загрози депортації, а близько 20 000 було депортовано.

Критика на адресу Пакистану

В останні тижні активісти та правозахисні організації неодноразово скаржилися на жорстоке поводження з біженцями з боку пакистанської влади. Кажуть, що влада конфіскує майно біженців і вимагає хабарі, а також неодноразово загрожує, проводять довільні арешти та нічні рейди.

Однак, за словами міністра інформації прикордонної провінції Белуджистан, влада хоче активізувати кампанію з депортації, яка проводиться за кілька місяців до парламентських виборів у лютому. Як заявив міністр на прес-конференції, очікується, що до січня країну залишить один мільйон незареєстрованих біженців. Для цього лише в Белуджистані, що неподалік кордону з Афганістаном, щодня депортуватимуть 10 000 біженців.

Читайте також:  Названо першу жінку, яка сяде за штурвал F/A-18 у Blue Angels

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я