Зустріч німецько-бразильського уряду неминуча

7

Політичні лідери країн зустрічаються вперше за вісім років. Їм належить обговорити питання економічної політики, а також зовнішньої та оборонної політики. Думки щодо цього розходяться.

Зустріч німецько-бразильського уряду неминуча

Вперше за понад вісім років політичні лідери Німеччини та Бразилії зустрінуться цього понеділка в Берліні для проведення міжурядових консультацій. Вранці федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр прийме президента Бразилії Луїса Інасіу Лулу да Сілву з військовими почестями у його офіційній резиденції Schloss Bellevue у Берліні.

Пізніше Лулу прийме голова Бундесрату Мануела Швезіг (Мекленбург-Передня Померанія, СДПН). У другій половині дня в канцелярії під головуванням федерального канцлера Олафа Шольца (СДПН) та Лули відбудуться власне урядові консультації.

Заступник офіційного представника уряду Крістіана Хоффманн заявила в Берліні, що переговори відбудуться під девізом “Німеччина та Бразилія – сильні партнери на шляху до прогресу та стійкості”. На переговорах обговорюватимуться питання двосторонньої економічної та фінансової політики, «зеленої» трансформації, а також теми енергетики, клімату, екологічного розвитку, продовольства, а також зовнішньої та оборонної політики.

Можлива напруженість

Зустріч важлива для уряду Німеччини ще й тому, що 1 грудня Бразилія стала головою раунду G20, який об'єднує провідні економічні держави. Різні погляди на війну в Газі, мабуть, також зіграють свою роль у зустрічі Шольца з Лулою.

У той час як Німеччина виступає за гуманітарне припинення вогню між Ізраїлем та ісламістським рухом ХАМАС, Бразилія нещодавно закликала до негайного та міцного гуманітарного припинення вогню в рамках групи БРІКС, що складається з важливих економік, що розвиваються. Крім Бразилії, до групи БРІКС входять Росія, Індія, Китай та Південна Африка.

Кабінети міністрів обох країн вперше зустрілися у Бразиліі у 2015 році, щоб розширити свої відносини. Однак за президента-правопопуліста Жаїра Болсонара консультації були відкладені на довгі роки. Ідею було відроджено після повернення Лули на пост президента Бразилії.

Читайте також:  Бербок хоче отримати достатньо фінансування для проектів допомоги

Німецька промислова та торговельна палата організувала німецько-бразильський бізнес-форум у другій половині дня у понеділок, на якому, як очікується, також будуть присутні Шольц та Лула.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я