Зелене світло для нових цифрових радіостанцій для бундесверу

8

Чи виробник міг отримати замовлення на оснащення бундесверу цифровою командно-контрольною радіосистемою без проведення процедури закупівель? Відповідь це питання дав Вищий регіональний суд Дюссельдорфа.

Зелене світло для нових цифрових радіостанцій для бундесверу

Найвищий регіональний суд Дюссельдорфа дав добро на спірне оснащення збройних сил Німеччини цифровими радіостанціями. Великий контракт вартістю понад мільярд євро отримала мюнхенська компанія Rohde & Schwarz.

Французька Thales Group залишилася з порожніми руками та подала апеляцію. Вищий регіональний суд відхилив її як неприйнятну відповідно до рішення, яке має обов'язкову юридичну силу.

Апеляція була неприйнятна лише тому, що не була подана у двотижневий термін, ухвалив сенат з державних закупівель під головуванням судді Крістіни Майман.

Немає перспектив успіху і з погляду змісту.

Проте суд також заявив, що апеляція не має перспектив на успіх із погляду змісту. Після нападу Росії на Україну, який порушив міжнародне право, уряд Німеччини змінив свій підхід до цифровізації бундесверу, відмовився від тривалої процедури закупівель та уклав контракт безпосередньо.

Це було припустимо, оскільки Закон про обмеження конкуренції прямо дозволяє це у таких випадках. Федеративна Республіка була уповноважена діяти в такий спосіб захисту своїх основних інтересів безпеки. Загальна ситуація із закупівлею цифрової командно-контрольної радіосистеми змінилася у зв'язку з агресивною війною Росії проти України.

Конкретні умови закупівлі засекречені. За словами тих, хто залучений до процесу, під грифом «таємно» вже знаходиться кількість пристроїв, а також те, чи реальність відповідає обсягу замовлення, про яке ходять чутки.

Жорсткі вимоги до безпеки

Повідомлення ЗМІ про те, що цифрові пристрої не містяться в машині, були спростовані генерал-лейтенантом Міхаелем Веттером у кулуарах випробувань. Розміри були перевірені та визначені для 200 різних типів автомобілів.

Читайте також:  Іранська розвідка представила доповідь про хвилю отруєнь

Те, що установка все ж таки була утруднена, пояснюється головним чином вимогами безпеки: Цифрові радіостанції не повинні становити небезпеки для екіпажу машини у разі ворожого влучення.

Однак акумулятори та генератори деяких машин, як стверджується, надто слабкі для нових радіостанцій. Суд не став розглядати питання встановлення та інтеграції пристроїв. Адвокат Thales Ян Бьок стверджував, що пряме укладання контракту було спрямоване насамперед на підтримку та розвиток вітчизняної оборонної промисловості.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :