Піонер у Верховному суді – померла Сандра Дей О'Коннор

14

Голос Сандри Дей О'Коннор став вирішальним чинником у багатьох рішеннях Верховного суду. А для багатьох жінок ця колишня суддя і сьогодні є прикладом наслідування.

Піонер у Верховному суді – померла Сандра Дей О'Коннор

Перша жінка, яка засідала у Верховному суді США, Сандра Дей О'Коннор, померла у віці 93 років. Колишня суддя померла сьогодні вранці у місті Фінікс в американському штаті Арізона, про що повідомив Верховний суд у Вашингтоні.

Вона померла від ускладнень, викликаних прогресуючим недоумством і респіраторним захворюванням. О'Коннор увійшла до історії США, ставши першою жінкою-суддею у Верховному суді 1981 року. У багатьох рішеннях вона приймала вирішальне слово, причому частково голосувала разом зі своїми ліберальними, а частково з консервативними колегами. В результаті її вважали однією з найвпливовіших жінок у США під час роботи у Верховному суді.

О'Коннор була висунута тодішнім президентом США Рональдом Рейганом і пішла у відставку в 2006 році – частково для того, щоб доглядати хворого чоловіка. Судді Верховного суду призначаються довічно. О'Коннор була висунута республіканцем Рейганом. Однак вона не завжди голосувала на користь консерваторів – наприклад, щодо абортів або відокремлення церкви від держави. О'Коннор не мав колеги у Верховному суді до 1993 року, коли суддею було призначено Рут Бейдер Гінзбург, яка асоціювалася з лівим крилом. Вона залишалася на цій посаді до своєї смерті у 2020 році.

Вивчення права у Стенфорді

О'Коннор народилася в Техасі в 1930 році і вивчала право у знаменитому університеті Стенфорду в Каліфорнії. Вона брала активну участь у Республіканській партії і стала сенатором у Сенаті Арізони. Газета Washington Post писала про її роботу у Верховному суді: «Вона ніколи не заходила досить далеко в будь-якій галузі права, щоб повністю задовольнити консерваторів чи лібералів, республіканців чи демократів».

Читайте також:  Карл III підписав Золоту книгу Берліна

Одним із рішень, до якого О'Коннор виявила особливу увагу, стало історичне слухання за підсумками президентських виборів 2000 року, коли вирішувалося питання необхідності перерахунку голосів у найважливішому штаті Флорида. Верховний суд визнав вибори, що відбулися, зробивши президентом республіканця Джорджа Буша-молодшого, а демократа Ела Гора програвшим. Багато лібералів образилися на О'Коннор через те, що вона прийняла рішення на користь Буша.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я