У США очікується імпічмент Трампу

21

У Нью-Йорку перед будинком суду стоять металеві огорожі, Трамп вирує в мережі, а республіканці обрушуються на судову владу: причина – можливий обвинувальний висновок проти екс-президента.

 

У США очікується імпічмент Трампу

Уся увага на Трампа: У США вчора не виправдалися заяви про можливий імпічмент колишнього президента Дональда Трампа та його арешт. Раніше Трамп вже приурочував цей день до цієї мети та закликав до протестів.

Генеральний прокурор штату Нью-Йорк веде розслідування щодо республіканця з приводу виплат «грошей за хитрощі». Обвинувальний висновок у цій справі здається дедалі ймовірнішим. За повідомленнями, сьогодні знову збереться колегія компетентних присяжних – тоді можливе голосування щодо обвинувального висновку. Трамп, тим часом, яростно виступав проти судової системи і обрушився на окружного прокурора Елвіна Брегга.

Чи Трамп порушив закони про передвиборчу кампанію?

Брегг веде розслідування щодо колишнього обраного президента з приводу грошових виплат актрисі Стормі Деніелс та моделі Карен Макдугал. Слідчі з’ясовують, чи Трамп міг порушити закони про фінансування виборчої кампанії, здійснивши ці виплати.

У США «гроші за хитрощі» не є незаконними, але обвинувальний висновок може зробити виплати у розмірі 130 000 доларів Деніелс і 150 000 доларів Макдугал незаконними внесками до виборчої кампанії у штаті Нью-Йорк. Трамп вважає ці дії політично мотивованим «полюванням на відьом» і передбачив учорашній день як дату свого «арешту».

Тепер зовсім неясно, коли – і навіть якщо – буде звинувачено. Американські ЗМІ не виключають, що звинувачення можуть висунути вже цього тижня. Так зване велике журі проголосує з цього питання. У США велике журі вирішує, чи слід висувати звинувачення у справі після того, як звинувачення надасть докази. Воно складається з громадян, які обираються випадково зі списків виборців або інших публічних документів. Великі журі зазвичай скликаються, коли йдеться про великі та спірні справи.

Читайте також:  Жителі Ріо-де-Жанейро борються з пекельною спекою

Обвинувальний висновок неминучий

Велике журі не діє публічно – тому невідомо, що відбувається за зачиненими дверима. Проте достеменно відомо, що за останні тижні члени журі заслухали кількох свідків у цій справі. Усі ознаки свідчать, що обвинувальний висновок неминуче. Нова можлива дата голосування – сьогодні, у середу. Також, можливо, тоді журі заслухає ще більше свідків. Велике журі зазвичай складається із 23 громадян. Для винесення обвинувального висновку досить простої більшості голосів.

Спочатку обвинувальний висновок буде запечатано, але він може бути оприлюднений. На наступному етапі звинувачення поінформує Трампа та його адвокатів про обвинувальний висновок. Експерти припускають, що потім звинувачення призначить Трампу зустріч, щоб він міг добровільно з’явитися з повинною.

Будуть зняті відбитки пальців

Оточення Трампа заздалегідь запевнило, що екс-президент з’явиться до суду добровільно. Це означає, що сенсаційний арешт не буде потрібний. Потім Трампу, швидше за все, доведеться з’явитися до Нью-Йорка, де у нього знімуть відбитки пальців та зроблять фотографії. Все це відбуватиметься за зачиненими дверима.

За цим зазвичай слідує оголошення обвинувального висновку, яке, як правило, є публічним. Потім Трамп може, наприклад, визнати себе винним чи невинним. Вважається ймовірним, що після такої формальної процедури Трамп може вирушити додому.

ЗМІ очікують, що така дата – якщо обвинувальний висновок буде складено – настане не раніше наступного тижня. Однак можна припустити, що Трамп чи навіть прокуратура оприлюднять до цього часу обвинувальний висновок. Трамп, який знову балотується у президенти від Республіканської партії, використовує нинішню увагу до цієї справи для збирання коштів. Він також поєднує своїх прихильників проти системи правосуддя. Немає жодного «злочину», – написав учора Трамп у соціальній мережі Truth, одним із засновників якої він є.

Читайте також:  Шольц приймає голову ультраправого уряду Італії Мелоні

Колишній віце-президент Пенс хоче заспокоїти ситуацію

Останніми днями деякі республіканці націлилися на Брегга, головного окружного прокурора, і піддали його різким нападкам. Навколо нью-йоркського суду було посилено охорону.

«Я б порадив американцям не брати участь у протестах, якщо колишньому президентові справді висунуть звинувачення», – заявив учора колишній помічник Трампа з передвиборних перегонів Майк Пенс. Вважається, що колега Трампа щодо партії також має амбіції на Білий дім. Останніми днями демонстрації були невеликими. Проте заклик Трампа до протестів навів спогади про штурм Капітолію США 6 січня 2021 року, коли він підбурював своїх прихильників перед тим, як вони із застосуванням насильства увійшли до будівлі штату у Вашингтоні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я