Зелені виступають проти накопичення капіталу для пенсій

21

Зелені» у Бундестазі виступають проти довгострокового збереження пенсій за рахунок сильного зростання основного капіталу.

“Нашу пенсійну систему не можна зробити придатною для наступних десятиліть за рахунок біржових спекуляцій”, – сказав Франк Бсірске, соціальний експерт “зелених” у Бундестазі, берлінському агентству Deutsche Presse-Agentur.

За допомогою резерву акцій світлофорна коаліція хоче здійснити часткове покриття капіталу у зв’язку з виходом на пенсію когорти бебі-бумерів із високим рівнем народжуваності. Це необхідно для довгострокової стабілізації рівня пенсій та ставок внесків.

Бсірське дав зрозуміти: “Зелені” підтримують коаліційну угоду про поповнення пенсійного страхування на 10 мільярдів євро. Ми виступаємо проти підвищення».

Плани Лінднера щодо створення «капіталу поколінь

У середині січня федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) представив плани створення «капіталу поколінь». “Нам необхідний запас капіталу у розмірі тризначного мільярда в стовпі обов’язкового пенсійного страхування”, – сказав Лінднер в інтерв’ю газеті “Börsen-Zeitung”. Десять мільярдів – це лише початок. Міністр праці Хубертус Хайль (СДПН) підтримав ідею створення «капіталу поколінь» та закликав до безпечного та довгострокового вкладення цих грошей.

Багаторічний лідер Verdi Бсірске сказав: «Для того, щоб уникнути збільшення пенсійних внесків на 1% у довгостроковій перспективі з урахуванням прибутковості інвестицій, необхідно – залежно від рівня прибутковості – мати запас капіталу у розмірі від 350 до 570 мільярдів євро». Ризик цього залишається більшим, сказав він. “Ми знаємо, що спекулювати на фондовому ринку абсолютно небезпечно”.

Бсирське застеріг від перенаправлення коштів пенсійних страхових внесків до основного капіталу. “Це буде за рахунок мільйонів пенсіонерів, якщо кошти пенсійного страхування будуть використані для цього”. Кошти внеску не повинні використовуватися для придбання акцій.

Бсирське побоюється «заклику до квантового стрибка»

«Зважаючи на те, що необхідний капітал, є побоювання, що незабаром буде потрібно квантовий стрибок для збільшення основного капіталу», – сказав Бсірске. «Це питання часу, коли буде висунуто вимогу, що треба робити тут, а не в розливі». За його словами, саме таким шляхом пішли у Швеції багато років тому. “Але це не означає, що це правильний шлях для Німеччини”, – сказав він.

Читайте також:  Головний кандидат від Бремена Лейдрейтер націлений на двозначний результат

Уряд хоче прокласти шлях до пайової пенсії як частини пенсійного пакета для забезпечення рівня пенсії. Рівень пенсії показує, яку силу фінансового забезпечення має пенсія стосовно заробітної плати. Бсирське зажадав: «Ми маємо забезпечити рівень пенсій хоча б на сьогоднішньому рівні та зміцнити розподільчу систему.

За нинішнього стану справ ставка пенсійних внесків залишиться нижче 20 відсотків до кінця 20-х років, сказав Бсірське. Зростання внесків також буде стабілізовано за рахунок федеральних субсидій. “Я вважаю фантазії про значне зниження внесків за рахунок спекуляцій на фондовому ринку вкрай проблематичними”, – сказав Бсірске. «Ми не підемо цим шляхом».

Зелений політик продовжив: «Є й інші способи задати курс для обов’язкової пенсії в довгостроковій перспективі – ключове слово страхування громадян, ключове слово вища стеля внесків, ключове слово мінімальний пенсійний внесок, що фінансується роботодавцем». Це дискусії, «з якими нам доведеться зіткнутися у майбутній законодавчий період». Бсірське зажадав не допустити зниження рівня пенсій та сповзання більшої кількості пенсіонерів у базове забезпечення.

Згідно з останніми даними Федерального статистичного управління, кількість одержувачів базової допомоги по старості у вересні цього року зросла на 68 000 і склала 647 515 осіб. У 2015 році цей показник становив 527 353 особи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я