Престолона спадщина на південному заході: хто змінить Кречманна

19

Прем’єр-міністр Баден-Вюртемберг Вінфрід Кречманн не планує достроково залишати свою посаду. Проте питання про спадкоємність дедалі активніше обговорюється серед «зелених».

 

Престолона спадщина на південному заході: хто змінить Кречманна

Є фрази, які ви чуєте від Вінфріда Кречмана знову і знову, вони є свого роду фірмовим знаком. «Кожна корова має день народження» – ось одна з таких фраз. Ви чуєте її від нього щороку. Хто змінить Кречманна? – адже йому вже 75.

Так, тепер на прем’єр-міністра Баден-Вюртемберга чекає особливий день. У середу (17 травня) йому виповнюється 75 років. “Корови так не старіють”, – зізнається тепер “зелений”. Тому він хоче відсвяткувати цю подію як слід, влаштувавши офіційний прийом у Новому палаці в Штутгарті, а потім – вихідні з сім’єю. “От і все”.

У глави уряду автомобільної землі попереду ще трохи менше трьох років перебування на посаді. Навіть якщо його вік іноді дається взнаки, і навіть якщо управління країною – це «не ферма поні», як він завжди любить підкреслювати, Кречманн не виглядає так, ніби хоче передчасно піти у відставку.

Один із найбільших днів у його житті

Зі скороченням бюрократії та поворотом в енергетиці він націлився на вирішення справді важливих питань у землі, навіть якщо «глибина буріння залишається скромною» після дванадцяти років перебування при владі. Він хоче ще раз довести собі, кажуть люди з оточення. І іноді, коли справа доходить до певних питань, крепиш Кречманн справді розквітає. Коли кілька днів тому в Штутгартському музеї природної історії на його честь назвали нещодавно відкритий вигляд ос, він, біолог за освітою, сказав, що це один з найбільших днів у його житті.

Читайте також:  Німці завоювали золото та бронзу на "Студентському Оскарі"

Ніде більше «зелені» не очолюють уряду. Тим не менш, зрозуміло: навесні 2026 року настав час закінчувати. Він не братиме участі у виборах, на той час Кречману виповниться 77 років, і він займатиметься садом, деревообробкою та родиною. Чим ближче дата, тим більше уваги приділяється питанню, хто може стати наступником короля.

У будь-якому випадку, це не буде gmähds Wiesle для зелених, як часто підкреслював шваб перед виборами. На земельних виборах 2021 року “зелені” набрали майже 33% – але значна частина цих результатів була обумовлена ​​”фактором Кречманна”. “Ми залишимося на килимі, навіть якщо килим полетить” – ця фраза звучала від прем’єр-міністра на той час майже щодня.

Щоб запобігти аварійній посадці зеленого килима, партія шукає процедуру призначення наступника. Кречманн любить повторювати, що він не буде втручатися в цей процес, оскільки він не є монархом. Ясно одне: багато мандатів залежать від цієї людини. Тому публічної критики немає – за винятком рідкісних коментарів «Зеленої молоді». “Ефект Кречмана слабшає”, – каже прес-секретар Айя Кркутлі. “Партії потрібен власний профіль, щоб у нас були шанси на виборах”.

Хто змінить Кречманна: Внутрішні розмови про спадкоємність

У партії люди тримаються у тіні; голова навіть не відповідає на телефонні дзвінки щодо наступності. “Це не та тема, яку ми обговорюємо за межами партії”, – пише вона. Але є внутрішні розмови. І є вагомі голоси у південно-західній частині «Зелених», які вважають, що Кречманн має піти у відставку раніше, щоб потенційний наступник міг заявити про себе та піти на вибори з бонусом у вигляді посади. Але хто може піти його стопами, хто може звернутися до консервативних груп виборців, як це зробив він?

Читайте також:  Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

Все частіше можна почути ім’я людини, про яку говорять, що якби вона тільки захотіла, ніхто б не став на дорогу: Джем Оздемір. Федеральний міністр сільського господарства все частіше з’являється в державі, завжди демонстративно, звичайно ж, швабською мовою.

Є ті, хто пояснює це тим, що в Баден-Вюртемберг багато сільськогосподарських питань, які необхідно вирішувати. Або що Оздемір має дбати про свій виборчий округ у Штутгарті. Але є й ті, хто каже, що Оздемір позиціонує себе спадкоємцем Кречмана. Нині у федеральному уряді багато вітрів дмуть проти «зелених». Наступна зупинка: «Лянд»?

У будь-якому випадку Оздемір вважається найкращим кандидатом на цьому полі. Він такий самий реаліст, як Кречманн, він промовистий – і, насамперед, на відміну інших кандидатів, Оздемир відомий людям.

Разом на лузі

Добрий тиждень тому Оздемір стояв разом із Кречманном на пишному лузі в Купферцеллі на півночі країни і говорив про сільське господарство та біорізноманіття. Зустріч на місці, заяви на пресу. Оздемір хвалить батька держави, говорячи, що його серце знаходиться в правильному місці і він неймовірно начитаний. «У нього можна багато чого навчитися». І, так, Оздемір повторює: Кречманн – його приклад для наслідування. Пізніше, на конференції, він говоритиме про «помірність і середину» – ще одне формулювання Кречмана. Дистанція виглядає інакше.

Тим не менш, дебати про спадкоємність ще надто ранні для «зелених». Рух очікується не раніше наступного року, десь після європейських виборів навесні та до складання списку кандидатів на вибори до Бундестагу восени. Кречманн також вважає, що дебати надто передчасні. Після двох третин законодавчого органу – це розумний час, сказав він нещодавно. Або, цитуючи інше його висловлювання: “Трава не росте швидше, якщо за неї потягнути”.

Читайте також:  Лінднер бачить мало можливостей для подальшого полегшення

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я