Прем’єр Нової Зеландії Джасінда Ардерн пішла у відставку

26

Джасінда Ардерн залишила парламент Нової Зеландії як глава уряду. Багато хто зі сльозами на очах дякував популярному політику. Потім її наступник прийняв присягу.

Прем’єр Нової Зеландії Джасінда Ардерн пішла у відставку

Колишній міністр поліції та освіти Нової Зеландії Кріс Хіпкінс був приведений до присяги як новий прем’єр-міністр Нової Зеландії після відставки Джасінди Ардерн. «Це найбільший привілей та можливість у моєму житті», – сказав він. “Заступник прем’єр-міністра і я обидва дуже серйозно ставимося до сьогоднішнього призначення”.

Заступником Хіпкінса є Кармель Сепулоні. Вона народилася 1977 року в сім’ї полінезійського іммігранта та новозеландки європейського походження і є першим представником мешканців тихоокеанських островів на цій високій державній посаді.

Джасінда Ардерн (42) раніше залишила парламент востаннє як глава уряду, обійнявши по черзі всіх членів кабінету міністрів, які чекали на неї біля будівлі. Багато її колег зі сльозами на очах дякували їй за досягнення. Багато громадян також прийшли до парламенту у Веллінгтоні, щоб попрощатися з популярним політиком. Ардерн захоплювалися і на міжнародному рівні за її емпатичність та успішне управління кризами.

Відмова Ардерна від правління стала несподіванкою

Принц Вільям та його дружина герцогиня Кейт написали у Твіттері: «Дякую, Джасінда Ардерн, за вашу дружбу, керівництво та підтримку протягом багатьох років, і не в останню чергу під час смерті моєї бабусі». Нова Зеландія входить до складу Співдружності. Король Карл III, син королеви, став новим главою держави.

Ардерн, яка править країною з 2017 року, несподівано оголосила про свою відставку в четвер, заявивши, що вона не має сил продовжувати роботу. «Я знаю, що потрібно для виконання цієї роботи, і я знаю, що в мене не залишилося достатньо сил», – сказала вона у своїй емоційній промові. На момент вступу на посаду вона була наймолодшим прем’єр-міністром у світі. У 2018 році вона стала першим за останні десятиліття главою уряду, який став матір’ю під час перебування на посаді. У 2020 році вона була переобрана з великою перевагою голосів. Наступні загальні вибори у тихоокеанській державі відбудуться 14 жовтня.

Читайте також:  Перший міністр корінних народів Бразилії склав присягу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я