ООН попереджає про кризу освіти у Східній та Південній Африці

22

Сьогодні, у Міжнародний день освіти, Організація Об’єднаних Націй попереджає про посилення кризи освіти у Східній та Південній Африці. У спільній заяві організації з надання допомоги дітям Unicef ​​та освітньої організації Unesco говориться, що 41 мільйон із приблизно 165 мільйонів дітей шкільного віку не здобувають достатньої шкільної освіти. Регіон включає кризові країни, такі як Південний Судан та Сомалі, а також Південну Африку та Намібію.

Окрім нестачі вчителів, Організація Об’єднаних Націй критикує обмежені бюджети урядів на освіту. Наприклад, Сомалі витрачає на освіту лише 0,3 відсотка від свого валового внутрішнього продукту. Більш того, держави регіону упустили можливість сталого розвитку освітнього сектору після першого Всесвітнього форуму з освіти у Дакарі 23 роки тому.

ООН закликає збільшити витрати на освіту

На той час світова спільнота погодила мету забезпечити всім дітям у світі доступ до базової освіти до 2015 року. У Східній та Південній Африці було створено лише тимчасову освітню інфраструктуру та найнято погано підготовлені вчителі з нестабільними контрактними умовами. Ці тимчасові рішення значною мірою залишаються стандартними і сьогодні. Тому ООН закликала країни регіону у майбутньому виділяти на освіту одну п’яту частину своїх національних бюджетів.

Міжнародний день освіти відзначається щороку 24 січня. З грудня 2018 року ООН хоче наголосити на ролі освіти для глобального світу цим пам’ятним днем. За даними ООН, у країнах Африки на південь від Сахари найнижчий рівень грамотності читання у світі: лише десята частина 10-річних дітей може прочитати та зрозуміти простий текст.

.

Читайте також:  "Останнє покоління" налічує на сьогоднішній день 1250 вуличних блокад

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я